Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Adepci fryzjerstwa dali popis swoich umiejętności ZDJĘCIA

Pletli warkocze, układali fale, upinali fryzury ślubne i… stylizowali brody. 54 przyszłych mistrzów fryzjerstwa wzięło udział w konkursie fryzjerskim Południowej Wielkopolski im. Mistrza Janusza Szymańskiego. W minioną niedzielę, 31 marca adepci tej sztuki zaprezentowali swoje umiejętności w Izbie Rzemieślniczej w Kaliszu.

Była to już trzecia edycja tj imprezy, a wzięli w niej udział uczniowie – młodociani pracownicy pobierający praktyczną naukę zawodu u pracodawców rzemieślników oraz uczniowie z technikum fryzjerskiego. Uczestnicy startowali w jednej lub kilku wybranych przez siebie konkurencjach spośród kategorii:

  • Włosy w plecionkach i warkoczach
  • Fryzura z fal i pierścieni na mokro a la Monroe
  • Kolorowa awangarda
  • Upięcie fryzury ślubnej z długich włosów
  • Najmodniejsze cięcia męskie
  • Stylizacja brody

Zwycięscy oraz osoby wyróżnione otrzymali cenne nagrody. Pozostałym uczestnikom wręczono również upominki. Główne nagrody ufundował Samorząd Województwa Wielkopolskiego poprzez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, które aktywnie współpracuje z kaliską Izbą Rzemieślniczą.- Organizacja tego typu konkursu to nie tylko promocja zawodu fryzjera i wyłonienie młodych talentów, ale także bodziec do organizacji innych, podobnych inicjatyw, które mam nadzieję, że już niebawem będą wspólnym dziełem Izby Rzemieślniczej w Kaliszu i CWRKDiZ w Kaliszu – powiedziała Marzena Wodzińska, członek zarządu województwa wielkopolskiego. - Jestem pod ogromnym wrażeniem talentów młodzieży w dziedzinie fryzjerstwa. Dzisiejsze spotkanie ma charakter nie tylko konkursowy, ale jest istnym pokazem dzieł sztuki rzemieślniczej – dodała.

W spotkaniu wziął również udział Tadeusz Moczyński, dyrektor Izby Rzemieślniczej w Kaliszu, który kilkakrotnie podkreślał pozytywne znaczenie współpracy pomiędzy kaliskim rzemiosłem a CWRKDiZ w Kaliszu, powołanym między innego w celu promocji szkolnictwa zawodowego i zmiany wizerunku rzemiosła w świadomości rodziców i młodych uczniów. - Chcemy w kolejnych latach poszerzyć skale tego wydarzenia, tak, aby angażować jeszcze więcej młodych osób i stworzyć przestrzeń do wymiany dobrych praktyk pomiędzy uczniami. Zależy nam, aby charakter tego konkursu był prestiżowy – powiedział.

Wyniki III konkursu fryzjerskiego południowej Wielkopolski im. Mistrza Jana Szymańskiego

Konkurencje damskie:

Włosy w plecionkach i warkoczach

I Klaudia Strzelczyk   Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie

II Ewelina Lis Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie

III Agata Mejza ZSP nr 2 w Kępnie

WYRÓŻNIENIA:

Julia Bródka Zespół Szkół Usługowo Gospodarczych w Pleszewie

Kinga Kulas Zespól Szkół Usługowych w Ostrowie Wlkp.

Natalia Kozłowska Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie

Fryzura z fal i pierścieni na mokro a’la Monroe

I Kinga Alankiewicz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie

II Weronika Węcławiak  Zespół Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru

WYRÓŻNIENIA:

Agata Mezja

Kolorowa awangarda

I Agata Mejza

II Kornelia Zawidzka   Zespól Szkół Usługowych w Ostrowie Wlkp.

III Weronika Murach    Zespól Szkół Usługowych w Ostrowie Wlkp.

 WYRÓŻNIENIA:

 Sandra Florczak Zespól Szkół Usługowych w Ostrowie Wlkp.

Patrycja Łuczak Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie

Upięcie fryzury ślubnej z długich  włosów

I Sylwia Lis Zespól Szkół Usługowych w Ostrowie Wlkp.

II Małgorzata Rachwał Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie

III  Marzena Łakomy ZSP nr 2 w Kępnie

IV  Magdalena Sulkowska Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie

WYRÓŻNIENIA:

Agata Mejza

Dorota Szewczyk Zespól Szkół Usługowych w Ostrowie Wlkp.

Konkurencje męskie:

Najmodniejsze cięcia męskie

I  Michał Stempień Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie

II Ewelina Lis

III Kornelia Zawidzka

IV Michał Małolepszy Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie

Stylizacja brody

I Michał Krawczyk   Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie

II Michał Stempień

III Ewelina Lis

MIK, fot. organizator


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 15 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Roman z KaliszaTreść komentarza: Tak to juz jest, że wszedzie można tylko w Kaliszu nie. Gratulacje dla Pawła Rajskiego, Starosty Ostrowskiego, za wspaniałą pracę i zaangażowanie w rozwój miasta i powiatu.ps Mam propozycje, bo jak przeczytałem, Szpital w Ostrowie nie ma problemów, to może połączyć i w Kaliszu by powstała Filia Zamiejscowa Szpitala w Ostrowie ?Data dodania komentarza: 15.01.2025, 09:13Źródło komentarza: To już koniec. Zamykają oddział w okrąglakuAutor komentarza: rrrrTreść komentarza: Jaka wioska taki park xDData dodania komentarza: 15.01.2025, 08:42Źródło komentarza: I jeszcze jedna galeria handlowa! Właśnie ruszyła budowaAutor komentarza: aqqTreść komentarza: Artykuł wprowadza w błąd. Sugeruje że Via Pomerania pobiegnie ze Słupska do Kalisza. A chodzi o połączenie Słupska z Bydgoszczą. Jeśli nie powstanie S25 z Kalisza do Bydgoszczy to szybki dojazd do tej części Bałtyku pozostanie w sferze marzeń. Biorąc pod uwagę fakt, że obwodnica Kalisza "buduje się" od końca 2016 roku i po 8 latach ledwo poznaliśmy planowany przebieg trasy to jeszcze długo poczekamy.Data dodania komentarza: 15.01.2025, 08:19Źródło komentarza: Via Pomerania. 400 km zupełnie nowej drogi z KaliszaAutor komentarza: swójTreść komentarza: Spoglądanie na Turcję....czas dorosnąć a nie nadal bujać się w bajkach i baśniach.W 2023 r.Turcja na zbrojenia wydała 16 mld.dolarów,w 2024 r.zaplanowała wydać 40,5 mld. dolarów co jest wzrostem o ponad 230%.Nadto Turcja stara się zminimalizować zależność państwa od zagranicznych dostaw broni i dynamicznie rozwija krajową produkcję co przekład się na wzrost krajowej gospodarki.Wparcie finansowe mają projekty jak technologie kwantowe sztuczna inteligencja systemy autonomiczne i technologie hipersoniczne.Na przełomie 2023/24 do służby weszło kilka nowych okrętów rodzimej produkcji.Przykładów można byłoby wiele podawać lecz najważniejszym argumentem jest fakt iż wielu fachowców uważa armię Turcji za drugą armię świata,po armii USA.Natomiast nam właśnie USA,najbliższy sojusznik i przyjaciel,ograniczył dostęp do procesorów Al.Lepiej by Polska nie spoglądała na Turcję...Leopardy 2A8 są nie tylko bardzo drogie lecz i wiele lat trzeba byłoby za nimi czekać.Słowacy rozważają nabycie lekkich czołgów CV90120,natomiast Zapowiadany zakup przez Czechy niemieckich czołgów opóźni się z powodu zbyt niskiego budżetu obronnego kraju na rok 2025 więc posiadasz i rozpowszechnisz fałszywe dane.Data dodania komentarza: 15.01.2025, 07:47Źródło komentarza: „Pancerna Wielkopolska” pod znakiem zapytania. Co z czołgiem K2?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama