Biało-czerwoni postraszyli Niemców. Dwie bramki "Pilota"

Polska po raz drugi na przestrzeni kilku dni przegrała z Niemcami w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2020 w piłce ręcznej. O sobotniej porażce biało-czerwonych w Halle zadecydował przestój na początku drugiej połowy, bo do przerwy lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni. Dobre zawody rozegrał rozgrywający Energa MKS Maciej Pilitowski.

Podopieczni Patryka Rombla wyciągnęli wnioski po środowej porażce w Gliwicach (18:26) i rewanż zaczęli z wysokiego C. Po kwadransie prowadzili 9:6. Gospodarze mieli jednak w swoich szeregach znakomitego Uwe Gensheimera, który tylko przed przerwą rzucił aż osiem bramek. Między innymi wysoka skuteczność niemieckiego skrzydłowego sprawiła, że na półmetku był remis 16:16. Po powrocie na parkiet polskim kadrowiczom przytrafił się niestety brzemienny w skutkach przestój. Ich niemoc rzutowa, liczne błędy w rozegraniu, a w konsekwencji strata kilku goli z rzędu, mimo znakomitych interwencji Mateusza Korneckiego, pozwoliła miejscowym odskoczyć na pięć trafień (24:19). Wprawdzie przed końcem udało się przyjezdnym zbliżyć na dwie bramki (25:23), ale rywale po chwili odbudowali przewagę i ostatecznie zwyciężyli 29:24.

W składzie reprezentacji Polski na sobotni mecz znaleźli się dwaj rozgrywający Energi MKS Kalisz - Marek Szpera i Maciej Pilitowski. Ten drugi dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Kolejne potyczki w ramach eliminacji do Euro 2020 biało-czerwoni rozegrają w czerwcu.