Jeśli w wieku przedszkolnym dzieci nauczą się umiłowania do natury wówczas stan ten, zachowania i nawyki będą im towarzyszyć przez całe życie. W tym celu, pod koniec 2018 roku, została utworzona w Kaliszu Sieć Przedszkoli Ekologicznych, która podejmuje szereg interesujących działań proekologicznych. Jednym z nich jest zorganizowany w Parku Przyjaźni Mini Maraton po Zdrowie, w którym udział wzięli mali ekolodzy.
Przy okazji tego wydarzenia ekoprzedszkola przedstawiły swoje nowe logo, na którym znajduje się kolorowy kwiat oraz herb Kalisza. Ponadto, dzieci uczestniczyły w zabawach sportowych, które składały się z 6 konkurencji. Następnie odbył się wspólny bieg, a na koniec uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. - Z tematem ekologii jesteśmy za pan brat już od 3, 4 lat, po prostu każde przedszkole działało we własnym zakresie. Chcieliśmy, aby ta inicjatywa zyskała szerszy rozgłos – mówi Katarzyna Górowska, dyrektor Przedszkola nr 12. - U nas mieszkają zwierzęta: trzy kotki i jeżyk. Budki, w których mieszkają otrzymaliśmy dzięki uprzejmości kaliskiego schroniska.
Miasto Kalisz wspiera takie ekologiczne inicjatywy najmłodszych. - To są dobre trendy na ekologię i zdrową żywność i przede wszystkim na uprawianie sportu. Myślę, że najważniejsza jest edukacja. Jak patrzę na tych młodych przedszkolaków to jest to najlepsza forma, żeby nauczyć ich właśnie takiego proekologicznego zachowania – uważa Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza.
Sieć Przedszkoli Ekologicznych w Kaliszu zrzesza obecnie sześć placówek: PP nr 12 im. Koszałka Opałka, PP nr 18 Chatka Puchatka i PP nr 30 im. Krasnala Hałabały (inicjatorzy i założyciel) oraz PP nr 1, PP nr 20 i PP nr 28 Bajka (nowi członkowie).
KB, fot. autor
Napisz komentarz
Komentarze