Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kupujesz głośnik Bluetooth? Zwróć uwagę na tych 5 elementów

Muzyki słuchamy wszędzie: w drodze do pracy, podczas treningu, a nawet zasypiając. Ulubione dźwięki lubimy zabierać ze sobą na spotkania ze znajomymi, również na imprezy plenerowe. Wtedy nie sprawdzą się przewodowe urządzenia, a coraz popularniejsze głośniki Bluetooth. Nie potrzebują zasilania prądem, są lekkie i kompaktowe. Jaki powinien być idealny głośnik bezprzewodowy? Przedstawiamy 5 parametrów, którym warto się przyjrzeć.
Kupujesz głośnik Bluetooth? Zwróć uwagę na tych 5 elementów

Przenośny musi być lekki?

Co najbardziej lubimy w głośnikach Bluetooth? To, że możemy nosić je ze sobą nawet codziennie i nie odczuwać ich ciężaru. Niezależnie, czy szykujemy się na piknik w lesie, grill u znajomych czy dzień nad jeziorem, zazwyczaj zabieramy ze sobą pokaźnych rozmiarów ekwipunek. Dlatego głośniki przenośne stają się tak popularne – wiele modeli nie waży więcej niż 200 gram, a ich rozmiary są na tyle małe, że możemy bez problemu wrzucić je do torebki czy nawet większej kieszeni.

Nie oznacza to, że głośniki Bluetooth to same kompaktowe urządzenia. Część z nich waży ponad kilogram i sprawdza się raczej jako dobry głośnik do postawienia w ogrodzie niż sprzęt, który będziemy wszędzie ze sobą zabierać. Dlaczego więc inwestować w większe głośniki? Mają większą moc i zazwyczaj zapewniają o wiele dłuższy czas pracy.

Moc nie zawsze ważna?

Upraszczając, im większa – tym głośniejszą muzykę zaserwuje nam głośnik. Sprzęty bezprzewodowe z racji gabarytów mają ograniczoną moc. Nie oznacza to jednak, że nie sprawdzą się nawet na niewielkich imprezach. W takim przypadku warto celować w urządzenia o mocy co najmniej 20 W. Jeśli chcemy korzystać z głośnika w domowym zaciszu czy w niewielkim gronie znajomych, wartość 10 W będzie wystarczająca.

Szukasz sprzętu dla siebie? Zobacz propozycje głośników Bluetooth na Neonet.

Czas pracy

To jeden z istotniejszych parametrów głośników przenośnych. W końcu – z reguły – nie kupujemy ich po to, by korzystać z nich wyłącznie w domu. Najtańsze modele zapewniają krótki czas pracy, więc to podstawowa kwestia, którą warto sprawdzić przed zakupem. Na szczęście na rynku znajdziemy już niedrogie (bo zaczynające się od 100 złotych) modele, z których muzyka popłynie przez 5-8 godzin po jednym naładowaniu.

Co z komunikacją?

Do głośników przenośnych przylgnęło już określenie „głośnik Bluetooth”. To oczywiście za sprawą najczęściej wykorzystywanego w nich modułu Bluetooth. Jego niewątpliwą zaletą jest uniwersalność – w ten sposób głośnik połączymy z niemal każdym urządzeniem typu smartfon czy laptop. Innymi sposobami na bezprzewodową komunikację są popularne Wi-Fi oraz AirPlay, wykorzystywany w urządzeniach firmy Apple. Mniej wygodne, chociaż przydatne jako dodatkowe, są również karty pamięci czy kabel, za pomocą którego połączymy dwa sprzęty.

Zasięg działania

Temu aspektowi też dobrze jest się przyjrzeć przed zakupem. Skoro kupujemy głośnik, by móc zrezygnować z kabla, szkoda, gdyby zasięg jego działania był niewielki. W przeciwnym wypadku po odejściu z telefonem kilka metrów dalej połączenie może przerywać lub całkowicie się zerwać.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj poradnik, jak wybrać głośnik Bluetooth.

artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 15°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama