23 medale młodzieży MMA Tornado. Kaliszanie drużynowymi wicemistrzami Polski (ZDJĘCIA)

Aż 23 medale wywalczyli reprezentanci MMA Tornado Kalisz w Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży w Brazylijskim Jiu-Jitsu Invictus. Dzięki tym zdobyczom w klasyfikacji drużynowej imprezy kaliszanie zajęli drugie miejsce.

W imprezie uczestniczyło 17 zawodniczek i zawodników MMA Tornado, którzy rywalizowali w kategoriach GI (w kimonach) i NO GI. Piętnaścioro z nich wywalczyło medale. W sumie aż 23, w tym dziewięć złotych, sześć srebrnych i osiem brązowych.

Na podium w podpoznańskiej Mosinie stawali Małgorzata Lisok (złoto w GI i złoto w No GI w kat. 9-10 lat poniżej 40 kg), Zosia Kołacińska (złoto w GI i srebro w NO GI w kat. 13-14 lat powyżej 55 kg), Daria Grodzińska (złoto w GI i złoto w NO GI w kat. 7-8 lat powyżej 35 kg), Szymon Ratajczak (złoto w NO GI i srebro w GI w kat. 9-10 lat poniżej 40 kg), Mateusz Dostał (srebro w GI i srebro NO GI w kat. 9-10 lat do 29 kg), Marco Wypych (brąz w NO GI w kat. 9-10 lat do 33 kg), Olivier Skóra (srebro w NO GI w kat. 11-12 lat do 32 kg), Mateusz Goździcki (brąz w NO GI w kat. 11-12 lat powyżej 50 kg), Jakub Haładyn (brąz w NO GI w kat. 13-14 lat powyżej 54 kg), Cezary Krzywański (brąz w NO GI w kat. 9-10 lat powyżej 41 kg), Antoni Krzywański (brąz w NO GI w kat. 9-10 lat powyżej 41 kg), Jakub Ubycha (złoto w NO GI i srebro w GI w kat. ciężkiej juniorów młodszych), Jakub Lenartowski (brąz w NO GI w kat. ciężkiej juniorów młodszych), Arkadiusz Jarych (brąz w GI i brąz w NO GI w kat. ciężkiej juniorów młodszych) oraz Wiktor Cegła (złoto w GI i złoto w NO GI w kat. ciężkiej juniorów).

– W zawodach startowali jeszcze Piotr Kempa i Wiktor Marczak, ale pomimo prowadzenia na początku swoich walk, ostatecznie przegrali swoje starcia na macie na punkty – relacjonuje trener Marcin Małecki. – Dzięki osiągniętym wynikom nasz klub zajął drugie miejsce w klasyfikacji medalowej wszystkich klubów i tym samym wywalczył tytuł drużynowego wicemistrza Polski dzieci i młodzieży w BJJ Invictus 2019 – dodaje szkoleniowiec.