Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Śpiewają, gotują, uczą i pomagają. Kalisko - warszawski projekt charytatywny

Pamiętacie film „Przepiórki w płatkach róż”? Emocje głównej bohaterki przechodziły na osoby, które kosztowały jej potraw. Dlatego gotując, warto słuchać dobrej muzyki. A połączenie kulinariów i dźwięków może zrodzić całkiem ciekawe pomysły, czego przykładem jest kalisko – warszawski projekt kulinarno – muzyczny. Jedni komponują, drudzy gotują, a wspólnie edukują i pomagają.
Śpiewają, gotują, uczą i pomagają. Kalisko - warszawski projekt charytatywny

Dwie fundacje, dwóch kucharzy, dwa założenia - uczyć i wspierać w rozwoju młode talenty. Fundamentem tego projektu jest druga część płyty „Muzyka klasyczna dla dzieci”, na którą utwory skomponował Tomek Lubert, znany ze współpracy z zespołami Virgin, Ich Troje czy Video i założyciel fundacji Luberty Pomagają, którą prowadzi razem z żoną Ewą.

Zaśpiewały dwie małe kaliszanki: Róża i Antosia Borowskie, córki Bartosza Borowskiego – osoby zaangażowanej w kaliski projekt kulinarny B2. - My nie tylko popchnęliśmy dzieciaki, by śpiewały, ale też dopingujemy, by dochód z tej płyty został przeznaczony na akcje charytatywne – wyjaśnia sens powstania płyty Ewelina Brodnicka, uczestniczka projektu B2.

Fundacja Lubertów od lat wspomaga m.in. oddziały onkologiczne. Teraz  będą to także dzieci i młodzież z potencjałem twórczym i naukowym. - Chcieliśmy wpomagać nie tylko dzieci, którym los źle się potoczył przez to, że są chore, ale też wspomagać te, które są bardzo zdolne i z takich miast jak Kalisz, gdzie wybić się trudniej niż w Warszawie – mówi Tomek Lubert.

Dlatego warszawska fundacja połączyła siły z kaliską. Fundacja Klucz też wspomaga chorych, ale od początku ma w planach poszerzenie grona osób, nad którymi otwiera parasol. - Rusza z impetem nasz duży projekt wspierania młodych talentów, więc myślę, że przy tej muzyce, przy projekcie B2 również my zrobimy coś dobrego – dodaje Aneta Staniszewska z Fundacji Klucz.  

Jednak samo pomaganie to nie wszystko. Cały projekt oprócz wsparcia ma też na celu edukację. I to na kilku poziomach. Po pierwsze muzyczną; dźwięki na płycie to klasyczne dźwięki. Do tego dochodzi edukacja językowa i nauka rodzinnego spędzania czasu. Dlatego do płyty dołączona jest książka z krótkimi opowiadaniami. - To są inspiracje do zabawy, do takich rodzinnych, wesołych zabaw w oparciu o to, co słyszymy – zachęca autorka tekstów Patrycja Wojtkowiak-Skóra, która od dawna współpracuje z Tomkiem Lubertem. – Każda strona to inna piosenka i nowa historyjka oraz pomysł na to, jak fajnie i wartościowo, w prosty sposób, spędzić czas z dzieckiem.

Wracając do filmowej historii z początku, skoro jest dobra muzyka i osoby potrafiące gotować, a ma być edukacyjnie, to obok wsparcia utalentowanych młodych osób będzie też nauka sztuki kulinarnej. Przy dźwiękach muzyki z płyt sygnowanych nazwiskiem Tomka Luberta. Za część związaną z zadowalaniem podniebienia odpowiadają kaliszanie Ewelina Brodnicka i Bartosz Borowski, czyli tajemniczy projekt B2, który nazwę zawdzięcza nazwiskom osób tworzących w naszym mieście przestrzeń do kulinarnych szaleństw. Wydarzenie ruszy we wrześniu w zabytkowym Ikarze. - Będziemy się angażować w to, żeby dzieciaki edukować w kwestii warsztatów kulinarnych – zapewnia Bartosz Borowski. - Będziemy się wspierać i angażować, tak by ten projekt trwał i się rozwijał.

A wszystko, co dzieje się w ramach artystyczno – kulinarnego pomagania można znaleźć na profilu facebookowym "Śpiewajmy panu", który zachęca do wspierania potrzebujących, ale też uczy pozytywnego patrzenia na świat.  

AW, fot. autor


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 15°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama