Dwie fundacje, dwóch kucharzy, dwa założenia - uczyć i wspierać w rozwoju młode talenty. Fundamentem tego projektu jest druga część płyty „Muzyka klasyczna dla dzieci”, na którą utwory skomponował Tomek Lubert, znany ze współpracy z zespołami Virgin, Ich Troje czy Video i założyciel fundacji Luberty Pomagają, którą prowadzi razem z żoną Ewą.
Zaśpiewały dwie małe kaliszanki: Róża i Antosia Borowskie, córki Bartosza Borowskiego – osoby zaangażowanej w kaliski projekt kulinarny B2. - My nie tylko popchnęliśmy dzieciaki, by śpiewały, ale też dopingujemy, by dochód z tej płyty został przeznaczony na akcje charytatywne – wyjaśnia sens powstania płyty Ewelina Brodnicka, uczestniczka projektu B2.
Fundacja Lubertów od lat wspomaga m.in. oddziały onkologiczne. Teraz będą to także dzieci i młodzież z potencjałem twórczym i naukowym. - Chcieliśmy wpomagać nie tylko dzieci, którym los źle się potoczył przez to, że są chore, ale też wspomagać te, które są bardzo zdolne i z takich miast jak Kalisz, gdzie wybić się trudniej niż w Warszawie – mówi Tomek Lubert.
Dlatego warszawska fundacja połączyła siły z kaliską. Fundacja Klucz też wspomaga chorych, ale od początku ma w planach poszerzenie grona osób, nad którymi otwiera parasol. - Rusza z impetem nasz duży projekt wspierania młodych talentów, więc myślę, że przy tej muzyce, przy projekcie B2 również my zrobimy coś dobrego – dodaje Aneta Staniszewska z Fundacji Klucz.
Jednak samo pomaganie to nie wszystko. Cały projekt oprócz wsparcia ma też na celu edukację. I to na kilku poziomach. Po pierwsze muzyczną; dźwięki na płycie to klasyczne dźwięki. Do tego dochodzi edukacja językowa i nauka rodzinnego spędzania czasu. Dlatego do płyty dołączona jest książka z krótkimi opowiadaniami. - To są inspiracje do zabawy, do takich rodzinnych, wesołych zabaw w oparciu o to, co słyszymy – zachęca autorka tekstów Patrycja Wojtkowiak-Skóra, która od dawna współpracuje z Tomkiem Lubertem. – Każda strona to inna piosenka i nowa historyjka oraz pomysł na to, jak fajnie i wartościowo, w prosty sposób, spędzić czas z dzieckiem.
Wracając do filmowej historii z początku, skoro jest dobra muzyka i osoby potrafiące gotować, a ma być edukacyjnie, to obok wsparcia utalentowanych młodych osób będzie też nauka sztuki kulinarnej. Przy dźwiękach muzyki z płyt sygnowanych nazwiskiem Tomka Luberta. Za część związaną z zadowalaniem podniebienia odpowiadają kaliszanie Ewelina Brodnicka i Bartosz Borowski, czyli tajemniczy projekt B2, który nazwę zawdzięcza nazwiskom osób tworzących w naszym mieście przestrzeń do kulinarnych szaleństw. Wydarzenie ruszy we wrześniu w zabytkowym Ikarze. - Będziemy się angażować w to, żeby dzieciaki edukować w kwestii warsztatów kulinarnych – zapewnia Bartosz Borowski. - Będziemy się wspierać i angażować, tak by ten projekt trwał i się rozwijał.
A wszystko, co dzieje się w ramach artystyczno – kulinarnego pomagania można znaleźć na profilu facebookowym "Śpiewajmy panu", który zachęca do wspierania potrzebujących, ale też uczy pozytywnego patrzenia na świat.
AW, fot. autor
Napisz komentarz
Komentarze