Srebrne omnium. Kolarz KTK wicemistrzem Europy!

Szymon Potasznik z KTK Kalisz został w piątek wicemistrzem Europy juniorów w kolarstwie torowym. Cenną zdobycz w postaci srebrnego medalu wywalczył w kolarskim wieloboju, czyli omnium.

Na torze w Gent kaliski kolarz spisał się rewelacyjnie. Zmagania w omnium, czyli kolarskim wieloboju składającym się z czterech konkurencji, zaczął od piątego miejsca w scratchu. Potem był czwarty w wyścigu tempowym, a następnie trzeci w wyścigu eliminacyjnym. I właśnie wtedy wskoczył na drugą lokatę w klasyfikacji generalnej, którą obronił w kończącym rywalizację wyścigu punktowym. W nim zawodnik KTK uzbierał 7 oczek, a w klasyfikacji generalnej 109 punktów, co było drugim wynikiem.

Mistrzem Europy został Holender Casper van Uden (118 pkt), po brąz sięgnął Hiszpan Javier Serrano Rodriguez (106 pkt).