Medalowa czasówka. Anna Długaś i Kacper Gieryk na podium szosowych mistrzostw Polski (ZDJĘCIA)

Złoto dla Anny Długaś i srebro dla Kacpra Gieryka. To dorobek kolarzy KTK Kalisz w szosowych mistrzostwach Polski juniorów młodszych. Oba medale podopieczni Krzysztofa Dąbrowskiego wywalczyli w jeździe indywidualnej na czas.

Zarówno w rywalizacji juniorek młodszych, jak i juniorów młodszych kaliska ekipa sprawiła miłą niespodziankę. Anna Długaś okazała się szybsza w „czasówce” od wielu faworyzowanych rywalek. Dystans 10 kilometrów pokonała w czasie 15:15.60. O nieco ponad dwie sekundy wyprzedziła Malwinę Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska) i o prawie siedem sekund Emilię Kuchtę (LKS POM Strzelce Krajeńskie). Tuż za podium uplasowała się druga z kaliszanek, Roksana Pasternak, która długo zajmowała pozycję medalową, ale potem lepsze czasy uzyskały trzy inne zawodniczki i ostatecznie kolarka KTK sklasyfikowana została na czwartym miejscu (15:34.28). Na czternastej lokacie zaś rywalizację ukończyła Natalia Nawrocka.

Do tytułu mistrzowskiego niewiele zabrakło Kacprowi Gierykowi. Dosłownie dwóch sekund. O tyle właśnie szybciej od kolarza z Kalisza trasę w Strzelcach Krajeńskich pokonał Dominik Jędrzej Ratajczak (UKS Copernicus - CCC SMS Toruń). Tym niemniej srebro i miano wicemistrza kraju to ogromne osiągnięcie podopiecznego Krzysztofa Dąbrowskiego, który w całym sezonie spisuje się doskonale. Zadowolony ze swojego startu może być również Piotr Maślak, który zakręcił się koło podium, zajmując w końcowej klasyfikacji piątą pozycję.

Dzień później rozegrano wyścig ze startu wspólnego. W tej konkurencji kaliszanom nie udało się stanąć na podium. Najbliżej medalowej lokaty była Natalia Nawrocka, która linię mety minęła na ósmym miejscu. Z kolei wśród juniorów młodszych w trzeciej dziesiątce uplasowali się Piotr Maślak i Kacper Gieryk, którzy finiszowali w głównej grupie.

Zawody w Strzelcach Krajeńskich rozegrane zostały w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich.