Juniorzy młodsi KTK zdominowali wyścig "Po Ziemi Konińskiej"

Kacper Gieryk wygrał, a Piotr Maślak uplasował się tuż za nim. Tak swój start w XXVII Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim "Po Ziemi Konińskiej" zakończyli juniorzy młodsi KTK Kalisz.

Wyścig na trasie Kalisz - Kleczew - Kazimierz Biskupi - Kramsk składał się z prologu, kryterium ulicznego i trzech etapów. Od samego początku warunki w tych zmaganiach dyktowali przedstawiciele Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. Prolog w postaci "czasówki" wygrał Piotr Maślak przed Mateuszem Olejnikiem. Na pierwszym etapie najlepszy był natomiast Kacper Gieryk, który okazał się triumfatorem całego wyścigu. Tuż za nim w klasyfikacji końcowej uplasował się Piotr Maślak. Dodajmy, że kryterium uliczne padło łupem ich klubowego kolegi, Karola Matysiaka. Wszyscy są podopiecznymi Krzysztofa Dąbrowskiego.

(mso), fot. KTK Kalisz

***

prolog/jazda indywidualna na czas/dystans 1,5 km - 1. Piotr Maślak/KTK Kalisz/2:23.04, 2. Mateusz Olejnik/KTK Kalisz/2:24.87, 3. Łukasz Juszczak/UKS Koźminianka Koźminek/2:24.88, ... 6. Kacper Gieryk/KTK Kalisz/2:27.07
I etap/jazda indywidualna na czas/dystans 9,1 km - 1. Kacper Gieryk/KTK Kalisz/12:21.70, 2. Piotr Maślak/KTK Kalisz/12:38.80, ... 8. Mateusz Olejnik/KTK Kalisz/13:05.18, ... 10. Adam Andrzejak/KTK Kalisz/13:18.01
II etap/wyścig ze startu wspólnego/dystans 31,5 km - 1. Jakub Lewandowski/KS Społem Łódź, ... 3. Piotr Maślak/KTK Kalisz, 4. Kacper Gieryk/KTK Kalisz/wszyscy 45:57,
kryterium uliczne - 1. Karol Matysiak/KTK Kalisz/11, ... 7. Piotr Maślak/KTK Kalisz/3, ... 9. Kamil Dolak/KTK Kalisz/3
III etap/wyścig ze startu wspólnego/dystans 75,2 km - 1. Jakub Lewandowski/KS Społem Łódź, 2. Piotr Maślak/KTK Kalisz, ... 4. Kacper Gieryk/KTK Kalisz, wszyscy 1:55:48, ... 9. Kamil Dolak/KTK Kalisz/obaj 1:57.40
klasyfikacja końcowa - 1. Kacper Gieryk/KTK Kalisz/2:56:33, 2. Piotr Maślak/KTK Kalisz/2:56:38, 3. Jakub Lewandowski/KS Społem Łódź/2:56:45, ... 9. Kamil Dolak/2:59:55