Lekkoatletyczna licealiada. Uczennice II LO i uczniowie ZSTE najlepsi w Kaliszu (ZDJĘCIA)

W minioną środę w hali przy ulicy Łódzkiej rozegrane zostały lekkoatletyczne Mistrzostwa Kalisza w kategorii szkół ponadpodstawowych. W gronie dziewcząt najlepsze okazały się uczennice II LO im. Tadeusza Kościuszki, natomiast wśród chłopców najwięcej punktów zebrali uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych.

W kategorii dziewcząt lekkoatletki z II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki zdobyły w sumie 11 medali, w tym siedem złotych. Dzięki zajętym lokatom zgromadziły 117 punktów i zwyciężyły ze znaczną przewagą. Drugie miejsce zajęły zawodniczki III LO, a trzecie ZSGH. W kategorii chłopców rywalizację wygrali uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych z dorobkiem 88 punktów. Za nimi uplasowali się zawodnicy ZSP 2 i II LO.

- W zawodach wzięła udział rekordowa liczba uczestników z jedenastu szkół średnich. W sumie w kategorii dziewcząt i chłopców rywalizowało ponad 200 lekkoatletów w 24 konkurencjach. Za miejsca 1-3 wręczono medale, a najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki - informuje Waldemar Olszyna z Kaliskiego Szkolnego Związku Sportowego, organizatora zmagań.