Reklama
Reklama dotacje dla firm
Reklama
Reklama

Długie weekendy w 2020 roku. Jak najkorzystniej zaplanować urlop?

Jak przy minimalnym wykorzystaniu urlopu zyskać maksymalny czas na wypoczynek? Długie weekendy wypadające w 2020 roku nie dają nam zbyt wielu możliwości, ale dla chcącego nic trudnego. Będą dwie okazje na naprawdę długie wczasy.
Długie weekendy w 2020 roku. Jak najkorzystniej zaplanować urlop?

Pierwsza okazja nadarzyła się już na początku roku. 1 stycznia wypada w środę, a więc przy 2 dniach urlopu (czwartek 2 stycznia i piątek 3 stycznia) zapewnimy sobie 5 dni wolnego, a przy 4 dniach urlopu (zaczynając od 30 i 31 grudnia) nawet 9 dni odpoczynku!

Są jednak i tacy, którzy świętowanie zaczęli jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Istnym szaleństwem było wybranie urlopu już 23, a później 24 i 27 grudnia. Wtedy, przy 7 dniach urlopu zapewniliśmy sobie aż 16-dniową labę!

Kolejne wolne będziemy  mieli w związku ze świętem Trzech Króli. To przypada w poniedziałek 6 stycznia, więc przed nami trzydniowy długi weekend.

Później na dłuższy wypoczynek możemy liczyć dopiero w kwietniu. Święta wielkanocne wypadają 12 (niedziela) i 13 (poniedziałek) kwietnia. Tak więc długi weekend tradycyjnie potrwa trzy dni.  

Mało korzystnie wypadają święta majowe, bo niestety w weekend – od piątku (1 maja) do niedzieli (3 maja). Tu więc z urlopem nie pokombinujemy. Razem z piątkiem będziemy mieli trzy dni wolnego.

Kolejna okazja to Boże Ciało, przypadające w czwartek 11 czerwca. Przy jednym dniu urlopu, który weźmiemy w piątek możemy mieć cztery dni wypoczynku.

Ostatnia szansa na dłuższy wypoczynek to 11 listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości. Wypada w środę, a więc przy 2 dniach urlopu (czwartek 2 listopada i piątek 3 listopada będziemy mieli 5 dni wolnego, a jeśli ktoś dobierze kolejne 2 dni (poniedziałek i wtorek – 9-10 listopada) nawet 9 dni odpoczynku.

I to niestety wszystko. 15 sierpnia czyli Święto Wojska Polskiego i Matki Boskiej Zielnej wypada w sobotę, następnie 1 listopada - Święto Zmarłych wypada w niedzielę, a święta Bożego Narodzenia w weekend.

Na pocieszenie: pracodawca ma obowiązek udzielenia pracownikowi dnia wolnego za święto, które przypada w sobotę lub inny dzień wolny, wynikający z przeciętnie 5-dniowego tygodnia pracy. W 2020 roku dotyczyć to będzie właśnie świąt obchodzonych 15 sierprnia i 26 grudnia.

MIK, fot. pixabay.com


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 19°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama