Polska powalczyła z Hiszpanią. Dobry występ i bramki Pilitowskiego

Maciej Pilitowski zanotował kolejny mecz w biało-czerwonych barwach. W piątek reprezentacja Polski, z rozgrywającym Energi MKS Kalisz w składzie, przegrała z rezerwami kadry Hiszpanii 26:27.

Spotkanie rozegrane zostało w Tarnowie w ramach Turnieju Czterech Narodów, który potrwa do niedzieli. Pierwszym z trzech rywali polskiej kadry była druga reprezentacja Hiszpanii. Podopieczni Patryka Rombla przegrali minimalnie, 26:27, choć jeszcze w końcówce prowadzili 26:25, odrabiając siedmiobramkową stratę z pierwszej połowy. Nie zdołali jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

W polskim zespole z dobrej strony pokazał się Maciej Pilitowski. Środkowy rozgrywający Energi MKS pojawił się na parkiecie w drugiej połowie, zastępując Adriana Kondratiuka. "Pilot" wniósł sporo ożywienia w ofensywne poczynania Polaków, zaliczył kilka asyst, a ponadto trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Skuteczniejszy od niego w ekipie gospodarzy był jedynie Arkadiusz Moryto, zdobywca dziewięciu goli i tytułu MVP.

Poza meczową kadrą znalazł się w piątek Łukasz Zakreta. Być może szansę debiutu w pierwszej reprezentacji golkiper Energi MKS otrzyma w sobotę. O 19:45 biało-czerwoni zmierzą się ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. W niedzielę zaś zakończą turniej starciem z Białorusią (godz. 20:30).

Zmagania w Tarnowie są dla polskiej drużyny jednym z ostatnich etapów przygotowań do mistrzostw Europy, które rozpoczną się 9 stycznia.