KKS nie zwalnia tempa. Tym razem wygrał w Kluczborku

KKS wygrał w sobotę trzeci z rzędu sparing. Tym razem ograł na wyjeździe innego trzecioligowca, MKS Kluczbork 3:1.

Dla podopiecznych Ryszarda Wieczorka była to trzecia tej zimy gra kontrolna. Po triumfach nad RKS-em Radomsko i Pogonią Nowe Skalmierzyce tym razem kaliski zespół pozostawił w pokonanym polu trzecioligowca z grupy trzeciej, MKS Kluczbork.

Wynik sobotniego sparingu kaliszanie otworzyli w 32. minucie. Prawą stroną urwał się wtedy Nikodem Zawistowski i dograł na bliższy słupek do wbiegającego Kamila Sabiłło, który dopełnił formalności. Kolejne gole padły po przerwie. W 51. minucie rezultat na 2:0 dla KKS-u podwyższył Sebastian Kaczyński, który skutecznie wyegzekwował jedenastkę. Autorem trzeciego trafienia dla gości był z kolei Mateusz Majewski, któremu w 86. minucie asystował Daniel Kamiński. Chwilę wcześniej honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Bartosz Szepeta. Były piłkarz Calisii pokonał Patryka Pawelę strzałem w długi róg.

W ekipie z Kluczborka zagrał Patryk Palat, który jeszcze w zeszłym sezonie bronił barw drużyny z Kalisza. W pierwszej połowie sprawdził on nawet czujność Macieja Krakowiaka, ale pozyskany niedawno przez KKS golkiper nie dał się zaskoczyć.

Kolejny mecz kontrolny piłkarze Ryszarda Wieczorka rozegrają w środę, 5 lutego. O godzinie 17:00 na Majkowskim Wembley ugoszczą Victorię Skarszew.