Siatkarze Ambera powalczą o II ligę! „Tygrysy” ograne po raz drugi (ZDJĘCIA)

Siatkarze MUKS Amber Kalisz po raz drugi wygrali z UKS 9 Leszno w półfinale wielkopolskiej trzeciej ligi. To oznacza nie tylko awans do finału rozgrywek, ale też daje przepustkę do udziału w turniejach o wejście na wyższy szczebel rozgrywkowy.

Przed tygodniem w Lesznie kaliszanie wygrali bez straty sety. W rewanżu, który odbył się w sobotę w hali Olimpia, potrzebowali więc ugrać co najmniej dwa sety (o awansie do finału decydowały punkty za oba mecze). „Tygrysy” zawiesiły jednak poprzeczkę nieco wyżej, utrudniając gospodarzom zadanie. Po pierwszej partii nie można było wykluczyć, że dojdzie do tzw. złotego seta. Przyjezdni popracowali na siatce, nie mylili się w ataku i wypracowali sobie w końcówce pięciopunktową przewagę (23:18), której nie zmarnowali, wygrywając do 21. Na szczęście reakcja siatkarzy Ambera była właściwa i w drugiej odsłonie wrócili oni na odpowiednie tory. Ich silną bronią okazała się zagrywka, dzięki której już na początku odskoczyli rywalom, a w efekcie zwyciężyli do 18. Trzeci set okazał się niesamowicie zacięty i do jego rozstrzygnięcia doszło w grze na przewagi. Próbę nerwów lepiej wytrzymali kaliszanie, którzy wygrywając do 26 byli pewni awansu. W czwartej partii postawili kropkę nad „i”, choć też nie było łatwo (25:23).

W finale wielkopolskiej trzeciej ligi Amber zmierzy się z lepszym z pary Energetyk Poznań – UKS Piątka Turek. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się triumfem poznaniaków 3:1. Rewanż zaplanowano na niedzielę.

Mistrz i wicemistrz województwa mają zagwarantowane prawo gry w ćwierćfinałowym turnieju o awans do drugiej ligi (27-29 marca).