Szosowy Puchar Polski. Anna Długaś bezkonkurencyjna w "czasówce"

W miniony weekend kolarze KTK Kalisz rywalizowali w Krasnobrodzie w Wyścigu Kolarskim "Po Ziemi Zamojskiej" mającym rangę Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. Znakomicie w tej imprezie spisała się Anna Długaś. Podopieczna Krzysztofa Dąbrowskiego wygrała jazdę indywidualną na czas juniorek młodszych.

Dystans 10 kilometrów kaliska zawodniczka pokonała w czasie 14:52.08. To wynik o siedem sekund lepszy od drugiej w klasyfikacji Malwiny Mul z KLKS Azalia Brzóza Królewska. Wygrana aktualnej mistrzyni Polski w "czasówce" była więc w pełni zasłużona. Anna Długaś rywalizowała również w wyścigu ze startu wspólnego. W tej konkurencji zajęła 23. miejsce, finiszując w peletonie, który stracił do czołowej grupy ponad dwie minuty.

W zmaganiach "Po Ziemi Zamojskiej" dobre wyniki uzyskali też inni reprezentanci KTK. W wyścigu ze startu wspólnego juniorów młodszych siódme miejsce zajął Kamil Dolak, a siedemnaste Adrian Gorwa. Dwunasty w jeździe indywidualnej na czas juniorów był z kolei Konrad Trzęsowski. W drugiej dziesiątce "czasówki" juniorów młodszych plasowali się natomiast wspomniani Dolak i Gorwa (odpowiednio 16. i 19. lokata) oraz Mateusz Olejnik (20. miejsce).