Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Orkiestry Dęte przy Baszcie Dorotce ZDJĘCIA

XV Letni Festiwal Orkiestr Dętych Południowej Wielkopolski rozpoczęty. W Kaliszu, przy Baszcie Dorotce w niedzielne popołudnie wystąpiły dwie orkiestry: z Godziesz Wielkich oraz Sulmierzyckiego Domu Kultury. Kolejny koncert już za tydzień.
Orkiestry Dęte przy Baszcie Dorotce ZDJĘCIA

Orkiestra Dęta OSP Godziesze Wielkie działa nieprzerwanie od 1919 r. Zespół jest bardzo aktywny. Zajmuje wysokie miejsca w Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych. Obecnie jej kapelmistrzem jest Marek Kubera.

Z kolei początki Orkiestry Dętej Sulmierzyckiego Domu Kultury sięgają 1935 roku. Jej kapelmistrzem jest Mariusz Kaźmierczak. 

Organizatorem imprezy jest Południowowielkopolski Związek Chórów i Orkiestr w Ostrowie Wielkopolskim. Inicjatywa jest dofinansowana w ramach mecenatu nad kulturą przez Miasto Kalisz, Województwo Wielkopolskie, Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski oraz Powiat Ostrowski. Współpraca: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. H. Melcera w Kaliszu, Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Ostrowskie Centrum Kultury.

Oto harmonogram koncertów:

Kalisz, Baszta Dorotka, godz. 17

Sobota 15 sierpnia 2020

Big Band Blizanowskiego Stowarzyszenia Kulturalnego „Muzyka (po godzinach)”

Zespół tworzą wieloletni członkowie orkiestry dętej w Blizanowie. Inspiratorem, współzałożycielem i prowadzącym jest Lechosław Nowak, dawny kapelmistrz, a dziś lider Big Bandu. Grupa w swoim programie ma big bandowe aranżacje znanych, dawnych oraz współczesnych przebojów polskiej i zagranicznej estrady. Wykonuje je również wraz z wokalistką, Kornelią Raźniewską, która ma na swoim koncie wiele nagród krajowych, a także międzynarodowych konkursów. Artyści aktualnie działają w ramach Blizanowskiego Stowarzyszenia Kulturalnego Muzyka (po godzinach).

Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Czajków, kapelmistrz Krzysztof Sowa

Orkiestra Dęta Straży Ogniowej w Czajkowie powstała w 1922 r. W 2009 r. utworzono grupę mażoretek, której instruktorką jest Martyna Buda. W roku 2010 Gmina Czajków objęła mecenat nad kapelą, a funkcję kapelmistrza przejął Krzysztof Sowa. Grupa wielokrotnie zdobywała czołowe miejsca w konkursach parad ulicznych, koncertów scenicznych i pokazów musztry paradnej. W ostatnich latach dwukrotnie wywalczyła Brązowy Medal na Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych. Muzycy swoimi występami uświetniają również uroczystości poza granicami naszego kraju ˗ grali już w Niemczech, Chorwacji. W 2017 r. orkiestra otrzymała Medal Honorowy Za Zasługi dla Kultury Polskiej nadany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Medal Honorowym Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego.

Niedziela 16 sierpnia 2020

Orkiestra Dęta OSP Rajsko, kapelmistrz Adrian Wałowski

Powstała w 1987 r. i od tej pory czynnie uczestniczy w różnego rodzaju uroczystościach, przeglądach i festiwalach. W swoim repertuarze ma utwory muzyki klasycznej, jak również marszowe, rozrywkowe, patriotyczne oraz muzykę filmową. Do ostatnich osiągnięć należą: II miejsce w III Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP w Kaliszu, I miejsce w klasyfikacji powiatowej w 2017 r., X miejsce w XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych OSP w Częstochowie w 2017 r., I miejsce w XIII Turnieju Orkiestr Dętych „O Kryształowe Koło” w 2019 r. (podczas tego Turnieju kapelmistrz Adrian Wałowski otrzymał również nagrodę dla najlepszego dyrygenta), I miejsce Wojewódzkiego Przeglądu Orkiestr Dętych OSP w 2019 r., orkiestra zajęła również I miejsce w klasyfikacji powiatowej.

Orkiestra Dęta OSP Kraszewice, kapelmistrz Marcin Heliński

Rozpczęła swoją działalność w 1932 r. Funkcję kapelmistrza od trzech lat pełni Marcin Heliński. W tym okresie skład grupy znacznie się odmłodził, a w jej szeregi wstąpiły dziewczęta. Kapela wielokrotnie brała udział w eliminacjach do Ogólnopolskiego Przeglądu Orkiestr OSP, odbywającym się w Kępnie. W 2009 r. koncertowała w Niemieckim Blankenburgu. W 2015 r. wystąpiła podczas Wojewódzkiego Przeglądu Orkiestr Dętych OSP w Kaliszu. W 2018 r. uczestniczyła w 50. Festiwalu Orkiestr Dętych w Sławnie, a w 2019 r. ˗ w VIII Ogólnopolskim Zlocie Chórów i Orkiestr w Licheniu. Bierze udział w wielu wydarzeniach kulturalnych, uroczystościach parafialnych, patriotycznych odbywających się na terenie gminy.

Niedziela 23 sierpnia 2020

Orkiestra Dęta OSP Mycielin, kapelmistrz Mariusz Trzciński

Powstała w 2008 r. W swoim repertuarze ma utwory rozrywkowe, pieśni patriotyczne, marszowe i kościelne. Młodzi muzycy swoimi występami wzbogacają uroczystości szkolne, gminne, kościelne. W 2009 r. zespół zdobył nagrodę publiczności podczas X Przeglądu Orkiestr Dętych Powiatu Kaliskiego w Słuszkowie. W 2014 r. na Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP orkiestra zajęła VI miejsce, otrzymała również prawo udziału w XXIII Regionalnym Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP w Ciechocinku. W roku 2017 w Przeglądzie Wojewódzkim zdobyła V miejsce, a jednocześnie III miejsce w klasyfikacji powiatowej, co umożliwiło dalszą rywalizację pośród najlepszych orkiestr w kraju. Muzycy są chętnie zapraszani do wspólnego koncertowania przez zaprzyjaźnione orkiestry z całej Polski.

Orkiestra Dęta OSP Wieruszów, kapelmistrz Przemysław Dudek

Powstała w 1910 r., po I wojnie światowej reaktywowała działalność w 1925 r., a po II wojnie ˗ w 1977 r. Ciągle rozwija się i „odmładza”, wprowadzając w swoje szeregi młodych muzyków. Prezentuje się podczas uroczystości samorządowych, strażackich, kościelnych, letnich koncertów plenerowych czy imprez z okazji Dni Miast w regionie. Występowała m.in. z Andrzejem Rosiewiczem, zespołem Domowe Melodie, supportowała takie zespoły jak Czarno Czarni i Kombi. W 2017 r. podczas licznych wydarzeń jubileuszowych zaprosiła do współpracy nie tylko lokalnych wykonawców, ale również mażoretki z różnych stron Polski. Największą nobilitacją i najciekawszym wydarzeniem dla zespołu był koncert w Filharmonii Łódzkiej w 2016 r. inaugurujący sezon Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego.
 

Ostrów Wielkopolski, Rynek, godz. 17

Niedziela 30 sierpnia 2020

Krotoszyńska Orkiestra Dęta, kapelmistrz Robert Kaczorowski

Orkiestra powstała w kwietniu 1956 r. przy Zakładach Mięsnych w Krotoszynie. Od 1991 r. funkcjonuje przy Krotoszyńskim Ośrodku Kultury. Bierze czynny udział w każdej nieomal uroczystości z okazji świąt państwowych i religijnych, zyskując sympatię, uznanie mieszkańców miasta. Kapela wyjeżdża również do zaprzyjaźnionych z Krotoszynem miast partnerskich na zachodzie Europy. W swym repertuarze ma utwory marszowe, koncertowe, rozrywkowe kompozytorów polskich i zagranicznych. Pod kierownictwem Roberta Kaczorowskiego repertuar został poszerzony o orkiestrowe aranżacje standardów muzyki filmowej. W 2016 r. zdobyła „Srebrne Pasmo” na XV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Folkloru w Lesznie.

Ostrowska Orkiestra Koncertowa, kapelmistrz Marian Sikorski

Orkiestra przy fabryce „WAGON” powstała w 1923 r. W październiku 1999 r. muzycy koncertowali u Ojca św. Jana Pawła II na Placu św. Piotra podczas audiencji generalnej. W kwietniu 2000 r. otrzymała Dyplom Mistrzowski Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Warszawie. W tym samym roku na Międzynarodowym Festiwalu Dni Muzyki i Folkloru w Lesznie zdobyła Kryształową Buławę. W 2003 r. zmieniła nazwę na Ostrowska Orkiestra Koncertowa. W 2008 r. nagrała pierwszą płytę. W 2016 r., podczas XV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki i Folkloru, ponownie zdobyła Grand Prix Festiwalu. Repertuar obejmuje muzykę marszową, filmową, klasyczną różnych epok i stylów. Zespół współpracuje z teatrami, orkiestrami wojskowymi i policyjnymi, chórami.

RED, fot. JF


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 17°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Koniec z brakiem pieniędzy! Nasza pożyczka hipoteczna dla firm i rolników to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje sukces każdemu przedsiębiorcy. Oszczędzisz wiele energii, czasu i osiągniesz, to o czym wszyscy marzą – realizację potrzeb Twojej firmy i niezależność finansową. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę. Już dzisiaj dołącz do firm i gospodarstw rolnych, które zrealizowały swoje marzenia. Sprawdź teraz! Czynniki wyróżniające naszą ofertę: 1. zabezpieczenie tylko na hipotece (wpis w dziale IV księgi wieczystej, tak jak w banku) 2. najniższy koszt umowy od 28% rocznie 3. najszybszy czas realizacji i wypłaty 4. pomoc w przygotowaniu dokumentów na każdym etapie współpracy 5. elastyczność oferty w zakresie warunków spłaty 6. jasne warunki umowy bez „gwiazdek i drobnego druku” 7. żadnych ukrytych kosztów 8. szeroki przedział kwotowy ( od 50.000 zł do 2.000.000 zł) Dodatkowe korzyści dla Państwa wynikające z podjętej współpracy: 1. Specjalizujemy się w procesach restrukturyzacji i oddłużaniu nieruchomości 2. Na życzenie klienta dokonujemy szybkiego zakupu nieruchomości 3. Na życzenie klienta pokryjemy koszt umowy notarialnej 4. Nie weryfikujemy Państwa baz w BIK, BIG, KRD, ERIF i innych 5. Akceptujemy/spłacamy zajęcia komornicze, hipoteki i prywatne zobowiązania 6. Wszyscy nasi klienci otrzymują bezpłatne konsultacje i pomoc prawną 7. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i z należytą starannością Nasze pożyczki hipoteczne oferujemy pod następujące zabezpieczenia: Grunty rolne, grunty komercyjne, działki deweloperskie, działki budowlane, lokale mieszkalne, domy mieszkalne, kamienice mieszkalne, biurowce, obiekty magazynowe, obiekty sportowe, obiekty uzdrowiskowe, hotele, motele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, zakłady usługowe oraz zakłady produkcyjne, pojazdy użytkowe i rolnicze posiadające dowód rejestracyjny. Kontakt: Tel. 577-873-616, email: [email protected] Więcej informacji na stronie: https://podhipoteke24.pl/