W przedstawieniu nie brakowało również wątków refleksyjnych. „Stary klaun” budując improwizowane scenki nawiązuje niewerbalną, wręcz intymną relację z odbiorcą, wspólnie szukając odpowiedzi na odwieczne pytania dotyczące egzystencji. Przyjazd magicznej karawany jest inspiracją do wyśmienitej zabawy z uczestnikami. Podczas przedstawienia dorosły na nowo mógł stać się dzieckiem, odkryć w swojej duszy młodzieńczy świat wrażliwości, marzeń i uczuć. Dzieciom zaś, artyści zagwarantowali niesamowite, zapierające dech w piersiach wrażenia.
To co wydarzyło się później do wspólnej muzycznej zabawy porwało wszystkich kaliszan. Na Głównym Rynku wystąpił doskonały Kraków Street Band. Zespół w ekspresowym tempie nie tylko rozgrzał publiczność, ale również stał się wizytówką Krakowa jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od kilku już lat zdobywa coraz większą popularność, muzycznie balansując pomiędzy folkiem, jazzem i bluesem.
Zespół dostał się też do finału Must Be The Music. W 2018 roku Kraków Street Band – jako zwycięzca polskich eliminacji, reprezentował nasz kraj na European Blues Challenge 2018 w Hell (Norwegia). Oddzielnie zostali też docenieni – Łukasz Wiśniewski uznany za „Wokalistę Roku 2017”, i Tomek Kruk okrzyknięty „Gitarzystą Roku 2017” (według czytelników czasopisma „Twój Blues”). W styczniu 2019 roku najnowsza płyta pt. „GoingAway” otrzymała nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country.
Po koncercie na Głównym Rynku przenieśliśmy się na plac przy Centrum Kultury i Sztuki, gdzie do północy zobaczyliśmy dwa spektakle: „Once” Warszawskiego Centrum Pantomimy oraz „Poemat o słońcu i księżycu” Kliniki Lalek.
Spektakl „Once” przez wiele lat znajdował się w repertuarze rosyjskiego Derevo Laboratorium Antona Adasinskiego. Dzięki współpracy Warszawskiego Centrum Pantomimy i Derevo Laboratorium, założyciel i lider rosyjskiego teatru Anton Adasinskyi po raz pierwszy w kilkudziesięcioletniej historii zespołu, zdecydował się zrealizować ten spektakl z aktorami innego teatru, wybierając właśnie warszawską pantomimę.
Tak narodziła się opowieść. Dwoje ludzi zakochało się w sobie. Czując miłość, świat się przebudził lecz Ona i On poczuli się w tym świecie uwięzieni. Odlecieli więc na kieszonkowej komecie, wznosząc się wyżej i wyżej wprost do gwiazd. Ona ześlizgnęła się, a kiedy on chwycił ja za rękę, zniknęła w jego dłoni. Brawom po spektaklu nie było końca.
Zaraz po „Once” zaprezentowała się Klinika Lalek ze swoim „Poematem o słońcu i księżycu”. To baśń opowiadająca „o słońcu i księżycu, o kobiecie i mężczyźnie, o jing i jang i o początku oraz końcu, do którego docieramy na grzbiecie tęczowego smoka. Przestrzeń przedstawienia budują aktorzy w długich, czarnych pelerynach. Przepiękna i bardzo widowiskowa opowieść o świecie, miłości i jej prawach.
Dziś ostatni dzień Festiwalu.
Program zapowiada się wyśmienicie.
NIEDZIELA 30.08.2020
Rynek Główny godz. 18.00 – 20.30
TEATR MUMERUS – „Pieśń Gminna”
spektakl
TEATR NIKOLI – „Księżycowe opowieści”
spektakl
Plac CKiS godz. 21.00 – 23.30
TEATR EWOLUCJI CIENIA – „Rozpoznani /nierozpaznani”
spektakl
TEATR AKT – „Fantomy”
spektakl
Karolina Bazan, CKiS, fot. Karolina Bazan
Napisz komentarz
Komentarze