Reklama
poniedziałek, 21 kwietnia 2025 19:28
Reklama
Reklama
Reklama

Koronawirus w kaliskich szkołach – jak wygląda sytuacja epidemiologiczna?

W trzech kaliskich szkołach nauka częściowo odbywa się zdalnie. Powodem jest koronawirus wśród nauczycieli lub rodzin uczniów. W sumie kilkaset osób przebywa na kwarantannie. Jeśli sytuacja się nie pogorszy, to kwestia kilku najbliższych dni.
Koronawirus w kaliskich szkołach – jak wygląda sytuacja epidemiologiczna?

Sytuacją epidemiologiczną martwią się niektórzy uczniowie II LO. - Piszę z informacją, że w naszej szkole panuje koronawirus. Z tego co mi wiadomo jedna z nauczycielek jest na kwarantannie, ponieważ w klasie, w której ona uczy są trzy uczennice zarażone Covid-19 – napisała do naszej redakcji jedna z uczennic „Kościuszki”. - W liceum nikt nas o tym nie informuje, tak jak z sytuacją, która miała miejsce na wywiadówce, kiedy chory rodzic przyszedł do naszej szkoły. Dyrekcja nic w tej sprawie nie postanowiła zrobić, mimo iż uczniowie są przerażeni aktualnymi zdarzeniami.

Sanepid uspokaja. – Nauka zdalna dotyczy aktualnie tylko jedej klasy i poniedziałek jest ostatnim dniem kwarantanny. Od jutra ta klasa wraca do normalnych zajęć – mówi Marek Stodolny, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu.

A dyrektor szkoły dodaje, że uczniowie zawsze mogą zapytać ją bezpośrednio, jak wygląda sytuacja. – Nie mam obowiązku informowania całej szkoły o koronawirusie, gdyż są to dane wrażliwe, informowane są poszczególne oddziały, których problem dotyczy. Mój gabinet jest jednak zawsze otwarty i jeśli ktoś ma pytania, wątpliwości, zawsze może przyjść bezpośrednio do mnie – na wszystkie odpowiem – zachęca Maria Żubrowska-Gil, dyrektor II LO im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu.

Podobnie sytuacja wygląda w „Koperniku”. Tam – do najbliższego czwartku włącznie - zdalnie uczy się jedna klasa. W gorszej sytuacji jest kaliska „Dziesiątka”. – Koronawirusa potwierdzono u dwóch nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 10. W związku z tym kilka klas naukę kontynuuje zdalnie. Kwarantanna w ich przypadku potrwa do niedzieli włącznie – dodaje Marek Stodolny, szef Sanepidu.

AKTUALIZACJA:

Jak poinformował kilka godzin później Wydział Edukacji, w związku z zakażeniem koronawirusem wśród nauczycieli bądź uczniów nauczaniem zdalnym - hybrydowym w publicznych placówkach oświatowych jest objętych 12 klas i 16 uczniów.

Zakażenia koronawirusem potwierdzono u 3 uczniów i 3 nauczycieli z dwóch szkół podstawowych (Szkoła Podstawowa nr 10 oraz Szkoła Podstawowa nr 17) i dwóch szkół ponadpodstawowych (II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika). Według stanu na 12 października 2020 r. (godz. 8.00) kwarantanną, w wyniku zakażenia ucznia bądź nauczyciela, objętych jest łącznie 296 uczniów oraz 22 nauczycieli. Część z nich powróci do szkół już jutro.
- Sytuacja jest dynamiczna. Obserwujemy w coraz większym stopniu absencję uczniów w szkołach spowodowaną przejściem na kwarantannę, np. w wyniku zachorowań rodziców czy dziadków, których powyższe zestawienie nie uwzględnia. Ponadto widać, że jedno zakażenie w szkole powoduje kolejne zachorowania. W placówkach oświatowych wdrożone zostały wszystkie procedury reżimu sanitarnego. Po uzyskaniu pozytywnej opinii z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu dyrektorzy, w uzgodnieniu z organem prowadzącym, wprowadzają nauczanie zdalne - hybrydowo dla wybranej grupy uczniów - informuje Ewelina Dudek, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza. - Bardzo ważne jest również, by rodzice nie posyłali dzieci do szkół i przedszkoli w sytuacji, gdy mają objawy przeziębienia. Zdecydowana większość rodziców wykazuje się odpowiedzialnością i stosuje się do powyższego apelu.

MIK, fot. pixabay.com


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 20°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 3 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: mTreść komentarza: Droga z ograniczeniem dnc do 3,5 tony. Śmiech na sali. To nie po to, by nie było korków, ale by był dojazd do wzgórz. I to dwupasmowy.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 18:18Źródło komentarza: „Zabudowa usługowa na osiedlu”. Tak rozbudowuje się ten terenAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Każda wpłata przekraczająca kwotę minimalnego wynagrodzenia za pracę-czyli 4666 zł.-musi znaleźć się w rejestrze wpłat komitetu. Na rzecz komitetu wyborczego Trzaskowskiego dokonano 221 wpłat (stan z 18 kwietnia), a na komitet wyborczy Nawrockiego 356 wpłat (stan z 04 kwietnia). Ze stron internetowych obu komitetów wyborczych wynika iż poparcie wśród przedsiębiorców mają obaj kandydaci i zarzut że tylko jednego kandydata wspierają przedsiębiorcy w określonym celu jest chybiony. Warto przy okazji także zobaczyć całą plejadę przedsiębiorców wspierających komitet wyborczy Dudy w 2020r.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 17:40Źródło komentarza: Kto płaci na partie polityczne? Wykaz nazwisk z KaliszaAutor komentarza: Czytelnik.Treść komentarza: Zamiast tego drewnianego podestu można by było wykonać chociaż drewnianą kładkę na rzece Swędrni przy wiadukcie Szlaku Bursztynowego gdzie przerywa ścieżkę rowerową i trzeba nadrabiać kilometry jadąc do ulicy Sportowej gdzie można się przeprawić przez tamtejszy most i cofać się z powrotem do Szlaku Bursztynowego. Ciekawe jak to ma zrobić osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim wydłużając bardzo swoją trasę.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 17:36Źródło komentarza: Ciężki sprzęt w Parku Przyjaźni. Drewniana konstrukcja już nad wodąAutor komentarza: MłodyTreść komentarza: Świat po wojnie - a Polska po 1989 roku została tak urządzona, żebyśmy byli niewolnikami w rękach przedsiębiorców, polityków i elit wykonujących tzw ,,wolne zawody" najczęściej z branży prawniczej i medycznej. Z niepokojem patrzę na to, że, oni mają takie olbrzymie pieniądze, powiązania z zagranicznym kapitałem, że obecnie obwarowują się u władzy w Polsce, aby nie dopuścić już nigdy do odbicia władzy z ich rąk, przez Prawicę albo Antysystemowców. Przyglądam się tej ,,elicie" już od czasów studiów i mogę śmiało napisać że od lat jest stały podział na burżujów (przedsiębiorcy, prawnicy, medycy, dyrektorzy, profesorowie akademiccy, nauczyciele), którzy w większości popierają PO, ewentualnie ich koalicjantów, oraz na ,,pospolity lud drugiej kategorii" (robotnicy, rzemieślnicy - ogólnie ludzie pracy fizycznej, rolnicy, bezrobotni, emeryci), którzy głosują na PiS, a od niedawna na Konfederacje.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 17:19Źródło komentarza: Kto płaci na partie polityczne? Wykaz nazwisk z Kalisza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama