Co uwzględnić podczas wyboru pompy ciepła powietrze-woda?
Aby skompensować spadek mocy generowanej przez sprężarkę pompy ciepła, przewidziano nagrzewnicę elektryczną, która jest wyposażona w większość nowoczesnych powietrznych pomp ciepła. Jednak niektórzy producenci nie zapewniają grzejnika lub wybierają, jako oddzielną opcję, taki system jest początkowo tańszy, ale użytkownik będzie musiał samodzielnie zainstalować taki grzejnik w przyszłości. Najczęściej te pompy ciepła dobiera się do działania w trybie monoenergetycznym ze źródłem szczytowym takim jak grzałka elektryczna.
Pompa ciepła powietrze-woda jednostka wewnętrzna, podgrzewa wodę nie tylko do systemu grzewczego, ale także do dostarczania ciepłej wody. W rezultacie do większości jednostek wewnętrznych dołączony jest zbiornik ciepłej wody. To kolejna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę, ponieważ pojemności zbiorników są różne dla różnych producentów i są modele, w których zbiornik nie jest dostarczany.
Pompa ciepła może zarówno ogrzewać, jak i chłodzić pomieszczenie i jest to kolejny czynnik, który należy wziąć pod uwagę, porównując kilka modeli różnych producentów. Należy również zwrócić szczególną uwagę na sprawność pompy ciepła powietrze-woda. Sprawność pompy ciepła zależy od temperatury zewnętrznej. Z tego powodu producenci między innymi wskazują nie tylko współczynnik COP (przelicznik) pokazujący, ile kW ciepła wyprodukuje pompa wydając 1 kW energii elektrycznej w idealnych warunkach, ale także współczynnik sprawności rocznej SPF, pokazujący średnią sprawność dla określonych warunków pracy. Według najnowszych badań SPF nowoczesnych pomp ciepła, średnie powietrze woda 3,2.
Dlaczego wybór pompy powietrze-woda jest optymalny?
Pompy ciepła powietrze-woda mają niskie koszty eksploatacji w porównaniu z ogrzewaniem elektrycznym lub gazowym, mają niższe koszty inwestycyjne niż pompy ciepła grunt / woda i są stosunkowo łatwe w montażu. Jako źródło ciepła są jest najtańsze i najbardziej przyjazne dla środowiska. Ze względu na warunki klimatyczne, gdzie średnia temperatura powietrza w sezonie grzewczym wynosi, co najmniej + 3 ° C oraz zdolność nowoczesnych urządzeń do efektywnego ogrzewania nawet przy temperaturach zewnętrznych do -20 ° C, najlepszym wyborem będzie pompa ciepła powietrze-woda.To idealne rozwiązanie dla nowych konstrukcji i renowacji starych systemów grzewczych.
Fakty i korzyści, jakie zapewni pompa powietrze-woda
System pompy ciepła składa się z pojedynczej kompaktowej jednostki zewnętrznej lub może być połączony ze sobą w wersji podzielonej na jednostki zewnętrzne i wewnętrzne za pomocą przewodów czynnika chłodniczego. Bardzo ważne jest, aby wybrać pompę ciepła, która nie będzie hałasować i przeszkadzać użytkownikom. Idealnym rodzajem ogrzewania dla tego typu pomp jest ogrzewanie podłogowe tj. temperatura wody na wylocie wynosi około 35 ° C. Jednak obecnie istnieją urządzenia, które mogą wytwarzać wodę o temperaturze 65 ° C bez stosowania ogrzewania elektrycznego, co może być wykorzystane z dużą zaletą przy wymianie źródła ciepła i podłączaniu pompy ciepła do istniejącego systemu grzewczego przeznaczonego do wyższego spadku temperatury. Wysokiej jakości pompy ciepła powietrze-woda Split lub monoblok można nabyć w firmie KLIMA-THERM: klima-therm.com/pl.
Korzyści z wyboru pompy powietrze-woda
• Zapewnia odpowiednie ogrzewanie, klimatyzację, ciepłą wodę
• Redukcja rocznych kosztów energii elektrycznej o 30-40% w porównaniu do tradycyjnych źródeł ciepła
• Lokalizacja zewnętrzna oszczędza cenną przestrzeń życiową w pomieszczeniach
• Możliwość podłączenia do nowego lub istniejącego podgrzewacza wody dla optymalnej pracy przy ekstremalnie niskich temperaturach zewnętrznych
• Możliwość podłączenia w połączeniu z zestawem solarnym
• Autonomiczny system sterowania, który umożliwia sterowanie systemem z dowolnego miejsca za pomocą smartfona, tabletu lub komputera z dostępem do Internetu.
Jak wybrać pompę ciepła powietrze / woda: poszukiwanie idealnych warunków do jej pracy?
Jeśli dom ma mniej niż 150 m2, nie potrzebuje wysokowydajnych systemów grzewczych. W takim przypadku lepiej jest zainstalować stosunkowo niedrogą pompę ciepła powietrze / woda. Instalacja pompy będzie dobrą alternatywą dla dużego domu położonego na niewielkiej powierzchni lub na terenie o kamienistym gruncie. W pierwszym przypadku po prostu nie trzeba będzie wykonywać odwiertów, w drugim wiercenie będzie nieracjonalnie kosztowne, co ograniczy wszystkie potencjalne oszczędności do zera.
Jeśli nie instaluje się nowego systemu grzewczego, ale zamierza się zmodernizować istniejący, pompa ciepła powietrze- woda pozwoli to zrobić przy minimalnej ilości przeróbek. Dużo łatwiej jest zintegrować go z tradycyjnym systemem grzewczym i osiągnąć znaczny wzrost wydajności. Urządzenia typu powietrze-woda okazały się skutecznym systemem ogrzewania i klimatyzacji w budownictwie jedno- i wielorodzinnym, obiektach handlowych i przemysłowych. Latem będzie również generować dużo ciepłej wody. Jest to szczególnie ważne w przypadku hoteli, stacji benzynowych, stacji paliw, niektórych rodzajów przemysłu i ogrzewania basenów.
artykuł sponsorowany
Napisz komentarz
Komentarze