Gordillo już trafia. Kolejne sparingowe zwycięstwo KKS-u (ZDJĘCIA)

W środowym sparingu piłkarze KKS-u pokonali trzecioligowy MKS Kluczbork 3:1. Jedną z bramek dla niebiesko-biało-zielonych zdobył pozyskany przed kilkoma dniami Nestor Gordillo.

Dla ofensywnego pomocnika rodem z Hiszpanii było to pierwsze spotkanie w ekipie Ryszarda Wieczorka. Na murawie Majkowskiego Wembley pojawił się w drugiej połowie, a listę strzelców podpisał w 89. minucie, finalizując precyzyjnym uderzeniem kontrę kaliskiej drużyny. W ten sposób ustalił wynik na 3:1 dla KKS-u.

Wszystkie gole środowego sparingu padły po przerwie. Wynik dość nieoczekiwanie otworzył trzecioligowiec z Kluczborka. Uczynił to w 58. minucie, gdy "jedenastkę" sumiennie wyegzekwował Bartosz Włodarczyk. Kilka chwil później był już jednak remis, bo również z "wapna" nie pomylił się Michał Borecki. W końcówce zaś przed trafieniem Gordillo drogę do siatki rywali znalazł Mikołaj Zawistowski, który umieścił futbolówkę przy dalszym słupku bramki gości.

Niebiesko-biało-zieloni rozegrali już tej zimy cztery sparingi, a środowe zwycięstwo było ich trzecim triumfem (ponadto kaliski zespół zremisował z pierwszoligową Odrą Opole). W sobotę, o ile pozwoli na to pogoda, formę KKS-u sprawdzi ekstraklasowy Lech Poznań.

***

KKS Kalisz - MKS Kluczbork 3:1 (0:0)
Michał Borecki 65 k, Mikołaj Zawistowski 81, Nestor Gordillo 89 - Bartosz Włodarczyk 58 k

KKS (I połowa): zawodnik testowany - Mickevics, Waleńcik, Żytko, Mączyński, Kamiński - Łuszkiewicz, Tunkiewicz, Chojnowski, Kaszuba - Majewski

KKS (II połowa): zawodnik testowany - Sabiłło, Waleńcik (61 Smoliński), Gawlik, Mączyński (61 M. Zawistowski), Radzewicz - zawodnik testowany, Hołota, Borecki, Gordillo - Maćczak