Jak odkodować numer VIN?
Odkodowanie numeru VIN jest bardzo istotne, gdy chcemy poznać historię samochodu i jego stan techniczny. Dane te pomogą podjąć właściwą decyzję zwłaszcza w przypadku zakupu używanego pojazdu. Historię auta można sprawdzić za darmo w serwisie rządowym. Jednak niezbędna do tego jest data pierwszej rejestracji oraz numer rejestracyjny. Informacje, które możemy w ten sposób poznać to dane z urzędów. Problemem jest uzyskanie wiadomości na temat aut sprowadzonych z zagranicy. Chcąc pozyskać kompleksowe dane o historii samochodu, jego przebiegu, wypadków lub np. kradzieży, lepiej skorzystać z rejestru carVertical. Na stronie carvertical.com/pl/sprawdzenie-vin otrzymamy bardziej szczegółowe informacje na temat interesującego nas pojazdu. Wystarczy do tego numer VIN.
Dlaczego warto sprawdzić on-line numer VIN?
Na platformach dekodujących na podstawie numeru VIN możemy uzyskać raport na temat danego auta. Dowiemy się, czy brało ono udział w wypadku drogowym. Nie chcemy przecież kupować samochodu, który był prawie całkowicie zniszczony. Raport obejmuje także kontrolę wyposażenia. Odkodowany numer VIN ujawni, czy samochód był przerabiany, czy wymieniono w nim np. szyby albo system audio. Upewnimy się, że pojazd nie jest zajęty przez komornika, który miałby prawo nam go odebrać. Zyskamy pewność, że kupujemy samochód od prawowitego właściciela i nie jest on kradziony. Dodatkowo dowiemy się, czy auto było wystawiane wcześniej na sprzedaż i w jakiej cenie było oferowane. Może to być doskonały atut do negocjacji ceny. W przeciwieństwie do rządowej platformy na stronach dekodujących możemy sprawdzić samochody zarejestrowane nie tylko w naszym kraju, ale w całej Europie, a nawet sprowadzane z USA.
Którą platformę wybrać?
Najlepsze platformy do sprawdzenia numeru VIN zebrano na stronie bestvin.pl. Znajdują się na niej narzędzia pozwalające na generowanie kompleksowych raportów pojazdu. Jest tam również platforma dekodująca carVertical, która dostarcza dane o historii samochodów z Europy i USA. Kolejną platformą jest Carfax. To dobry wybór dla wszystkich zainteresowanych kupnem auta importowanego z USA i Kanady. Serwis autoDNA zapewnia z kolei informacje o samochodach z Europy i USA. Znajdziemy tu także Vin-info.pl, następczynię autobazy.pl. Generuje ona raporty nie tylko z USA i Europy, ale także Azji. Kolejne dekodery działające na polskim rynku to automo.pl. i Autobaza. Listę zamyka niezależny portal motoryzacyjny Autocentrum. Chociaż korzysta on z raportów autoDNA i Autocheck, z pewnością warto wziąć go pod uwagę, poszukując informacji na temat danego pojazdu.
Dzięki platformom dekodującym wystarczy posiadać jedynie numer VIN samochodu, by uzyskać o nim szczegółowe dane. Wiodące na rynku dekodery VIN oferują podobny zakres informacji i solidnie przygotowane raporty.
artykuł sponsorowany
Napisz komentarz
Komentarze