KKS gromi w Stargardzie! Pierwsze wiosenne zwycięstwo drugoligowca (WIDEO)

Po zeszłotygodniowym niepowodzeniu w Elblągu tym razem piłkarze KKS-u dali popis skuteczności i pokonali na wyjeździe Błękitnych Stargard 4:0. Dwa gole zdobył pozyskany zimą Hiszpan Nestor Gordillo. To pierwsze zwycięstwo podopiecznych Ryszarda Wieczorka w wiosennej części sezonu.

Meczem w Stargardzie kaliski drugoligowiec oficjalnie zainaugurował rundę wiosenną, choć do walki o punkty wrócił już w zeszłym tygodniu. Wyjazdowe spotkanie z Olimpią Elbląg, przegrane 0:1, rozegrane jednak zostało w ramach rundy jesiennej. Rewanże natomiast rozpoczęły się dopiero w ten weekend. I podobnie jak na inaugurację sezonu, także i teraz „trójkolorowi” zainkasowali za pojedynek z Błękitnymi Stargard trzy oczka. Z tą tylko różnicą, że rozmiary sobotniego zwycięstwa były bardziej okazałe i w dodatku odniesione ono zostało na terenie rywala, na którym w tej kampanii punkty pogubiło już kilka ekip z górnej części tabeli.

Prowadzenie niebiesko-biało-zielonym dał w 31. minucie Nestor Gordillo. Hiszpański pomocnik strzelił lekko, ale na tyle precyzyjnie, że piłka wpadła do siatki w okolicach dalszego słupka. Do przerwy KKS prowadził 1:0. Natomiast w drugiej połowie udokumentował przewagę trzema kolejnymi trafieniami. Najpierw, w 69. minucie, obrońca Błękitnych Bartosz Sitkowski sfaulował w polu karnym szarżującego Nikodema Zawistowskiego, a z „wapna” pewnie przymierzył Mateusz Majewski. Kilka chwil później swojego drugiego gola zdobył Gordillo. Tym razem kapitalnym przyjęciem piłki zgubił przeciwnika, po czym uderzył skutecznie w długi róg. Wynik meczu na 4:0 ustalił w 84. minucie Tomasz Hołota, który celnie główkował po dośrodkowaniu Michała Boreckiego z rzutu wolnego.

Po pierwszym wiosennym zwycięstwie KKS wrócił na szóstą pozycję w tabeli II ligi, na której pozostanie przynajmniej do niedzieli. Tymczasem już za tydzień, w sobotę 13 marca, podopieczni trenera Wieczorka zagrają na stadionie przy ulicy Łódzkiej. Ich rywalem będzie Skra Częstochowa.

Michał Sobczak, wideo: KKS Kalisz