Koszmarna końcówka. KKS II nie utrzymał prowadzenia i przegrał w Gołuchowie

Mimo prowadzenia 3:0 rezerwy KKS-u nie wywiozły punktów z Gołuchowa i ostatecznie uległy gospodarzom 3:5. To czwarta porażka kaliszan w tym sezonie wielkopolskiej IV ligi.

Do 70. minuty wszystko układało się po myśli podopiecznych Grzegorza Kalka. Prowadzili wtedy 3:0 i pewnie zmierzali po komplet punktów. Konto bramkowe otworzyli już w 4. minucie po fatalnym błędzie bramkarza gospodarzy Kamila Ślusarka, którego wybicie skutecznie zablokował Jakub Kieliba. Tuż przed przerwą podwyższyli wynik na 2:0, gdy po faulu na Karolu Smajdorze rzutu karnego nie zmarnował Bartosz Gęsior. W 51. minucie po kolejnej szarży Smajdora trzeciego gola dla przyjezdnych zdobył płaskim uderzeniem Maurycy Przybył. Kaliszanie byli więc na autostradzie do zwycięstwa. Futbol jest jednak nieprzewidywalny, czego młody zespół znad Prosny boleśnie doświadczył w Gołuchowie. Koszmar rezerw KKS-u zaczął się w 70. minucie, gdy bramkę dla gospodarzy zdobył Marcin Wandzel. Osiem minut później gołuchowianie złapali kontakt, gdy po szybkiej kontrze listę strzelców podpisał Paweł Stempień. Na trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry był już remis, do którego – strzałem głową – doprowadził Krystian Benuszak. W doliczonym już czasie młodego Mateusza Barana pokonali raz jeszcze Wandzel i Benuszak, odwracając w ten sposób losy rywalizacji.

Dla kaliskiej drużyny była to czwarta porażka w tym sezonie IV ligi. Jej kolejnym rywalem będzie Unia Swarzędz. Z tym zespołem „trójkolorowi” zmierzą się na wyjeździe 18 września o godzinie 13:00.