Medale dwóch pokoleń w brazylijskim jiu-jitsu

Dwa medale wywalczyli reprezentanci MMA Tornado Kalisz w III Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w brazylijskim jiu-jitsu. Na podium stanęli utalentowana Małgorzata Lisok i doświadczony Marcin Małecki.

Małgorzata Lisok ma zaledwie 13 lat i na co dzień trenuje siatkówkę w UKS 17 Kalisz. Brazylijskie jiu-jitsu jest jej dodatkową dyscypliną, ale – jak pokazała poznańska impreza – uprawia ją z dużym powodzeniem. Z III Otwartych Mistrzostw Wielkopolski wróciła ze srebrnym medalem w kategorii do 48 kg juniorek młodszych (13-15 lat). – Gosia wygrała swój półfinał przed czasem przez kimurę z gardy – informuje trener Marcin Małecki.

On sam również wystartował w tych zawodach i także przywiózł z nich srebro. W półfinale kategorii do 85,5 kg masters (pasy niebieskie) pewnie wypunktował swojego rywala, a w finale uległ nieznacznie na punkty Krzysztofowi Figurze z Octopus Team. To aktualny mistrz Polski BJJ w dwóch kategoriach wiekowych.

Kolejne starty, już w większej grupie, zawodniczki i zawodnicy MMA Tornado Kalisz planują w kwietniu – podkreśla Marcin Małecki.