Seria podtrzymana. Siódme ligowe zwycięstwo szczypiornistek AWS Szczypiorno (ZDJĘCIA)

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą w tym sezonie szczypiornistki AWS Szczypiorno Kalisz. W sobotę podopieczne Pawła Ruska rozprawiły się w Arenie z Sośnicą Gliwice, wygrywając 33:24. To ich siódme ligowe zwycięstwo, po którym z kompletem punktów przewodzą grupie B pierwszej ligi.

Poprzedni ligowy pojedynek kaliski beniaminek rozegrał trzy tygodnie temu, ale dłuższa przerwa nie wybiła go z rytmu. W sobotę podopieczne Pawła Ruska zachowały status niepokonanych, choć rywala miały chyba najbardziej wymagającego spośród wszystkich dotychczasowych. Trzecia w tabeli Sośnica Gliwice nie była jednak w stanie wiele zdziałać na parkiecie Areny.

Mimo że nie był to najlepszy występ w wykonaniu kaliszanek, to i tak ich wygrana nie była zagrożona. Poza pierwszym wyrównanym kwadransem gospodynie miały pełną kontrolę nad przebiegiem wydarzeń. Do przerwy prowadziły 15:11, a w drugiej połowie utrzymywały co najmniej dwubramkowy dystans, w czym niemała zasługa doświadczonej Izabeli Prudzienicy, która regularnie odbijała rzuty przeciwniczek. Kropkę nad „i” piłkarki ręczne Szczypiorna postawiły między 49. a 55. minutą rywalizacji. W tym czasie zanotowały serię 7-0, odjeżdżając z wynikiem na 31:20. Ostatecznie zwyciężyły 33:24, pechowo tracąc piłkę, a potem gola tuż przed końcową syreną.

Najskuteczniejszą zawodniczką kaliskiej drużyny była w sobotę Katarzyna Wilczek, która zdobyła osiem bramek. Sześć trafień dołożyła Daria Miłek, a po pięć Paulina Kucharska oraz Agnieszka Jałoszewska, która ze stuprocentową skutecznością wykonywała rzuty karne.

Niepokonana ekipa AWS Szczypiorno wygrała w tym sezonie już osiem meczów o stawkę, w tym siedem ligowych, dzięki czemu z kompletem punktów przewodzi grupie B pierwszej ligi.

Pojedynkiem z Sośnicą kaliszanki rozpoczęły meczowy maraton – w ciągu ośmiu dni rozegrają trzy spotkania. Już w najbliższą środę (23 listopada) o 18:00 czeka je pucharowe starcie z Dziewiątką Legnica, które rozegrane zostanie w hali Technikum im. Św. Józefa przy ul. Złotej. Natomiast w sobotę (26 listopada) o 14:00, w Arenie, zmierzą się w ligowej potyczce z Cracovią.