Motor zdobył kaliską twierdzę. Pierwsza w sezonie domowa porażka KKS-u (ZDJĘCIA)

Pierwszej w tym sezonie domowej porażki doznali piłkarze drugoligowego KKS-u Kalisz. W sobotę komplet punktów ze stadionu przy ulicy Łódzkiej wywiózł Motor Lublin. O wygranej gości zadecydował jeden gol.

KKS zaczął ofensywnie i w pierwszym kwadransie praktycznie nie opuszczał połowy rywali. Już w 3. minucie mógł otworzyć konto bramkowe, jednak uderzający technicznie Piotr Giel minimalnie chybił. Cztery minuty później obrońcy gości w ostatniej chwili zablokowali Michała Boreckiego. Okazję miał też Nikodem Zawistowski, który strzelał z woleja, ale wysoko nad poprzeczką. Z kolei w 31. minucie w boczną siatkę główkował Giel.

Końcówka pierwszej części należała do przyjezdnych, którzy bezlitośnie wykorzystali błędy kaliskiej drużyny. O ile w 36. minucie gospodarzy zdołał jeszcze uratować Maciej Krakowiak, kapitalnie broniąc strzał jednego z przeciwników, o tyle 120 sekund później był bez szans, gdy wrzutkę z prawej strony zamienił na gola Kacper Wełniak.

KKS musiał odrabiać straty, a nie miał łatwo i nie tylko dlatego, że w drugiej połowie grał pod wiatr, ale też z tego powodu, iż na wiele nie pozwalali dobrze zorganizowani w obronie lublinianie. Ich defensywę udało się rozmontować zaraz po powrocie z szatni, gdy w sytuacji sam na sam z golkiperem znalazł się Michał Borecki, ale jeden z obrońców rywali jakimś cudem zdołał wybić piłkę tuż sprzed linii bramkowej. Z kolei w 67. minucie zamieszanie w polu karnym Motoru mógł wykorzystał Kasjan Lipkowski, jednak strzelił wprost w Łukasza Budziłka. Więcej klarownych okazji nie było, choć kaliszanie do końca szukali swoich szans. Ich akcje kończyły się jednak zazwyczaj przed szesnastką Motoru.

Podopieczni Bartosza Tarachulskiego doznali w sobotę pierwszej w tym sezonie porażki na własnym stadionie. Mimo straty punktów zachowali pozycję wicelidera eWinner 2. ligi. Kolejne spotkanie niebiesko-biało-zieloni też rozegrają u siebie. W sobotę, 18 marca, o godzinie 15:00 podejmą GKS Jastrzębie.