Wczoraj informowaliśmy o agresywnym mężczyźnie, który dla korzyści majątkowych nękał swoją matkę. Wobec 32-latka z Ostrzeszowa zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. O tej sytuacji pisaliśmy szerzej TUTAJ.
Tymczasem policja z Ostrzeszowa informuje o kolejnym agresorze. 10 marca około godziny południa kurator zawodowy sprawujący nadzór nad członkami rodziny zamieszkującej na terenie gm. Ostrzeszów, poprosił o pomoc w trakcie podejmowanych czynności.
Skierowani na miejsce funkcjonariusze zostali poinformowani o fakcie psychicznego i fizycznego znęcania się 38-latka nad swoją żoną. Ustalono również, że mężczyzna w okresie od stycznia 2023 roku do chwili obecnej wszczynał awantury w miejscu zamieszkania, podczas których w sposób obraźliwy zwracał się do swojej żony, ośmieszał ją oraz szarpał i zadawał uderzenia - relacjonuje policja z Ostrzeszowa
Z uwagi na powyższe agresora zatrzymano oraz przewieziono do ostrzeszowskiej jednostki celem umieszczenia w policyjnym areszcie.
Postanowieniem z dnia 12 marca br. prokurator zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania na okres trzech miesięcy.
NIE WAHAJ SIĘ PRZERWAĆ PRZEMOCY DOMOWEJ!
Warto pamiętać, że brak reakcji na przemoc w rodzinie, to ciche przyzwolenie. Nie zostawiajmy pokrzywdzonych samych z tym problemem. Każdy, kto był świadkiem takiego zachowania, powinien działać, bo przemoc domowa to zjawisko, które się nasila, a szybka reakcja może wiele zmienić – uświadomić ofiarę, ograniczyć poczucie bezkarności agresora i dalszy rozwój konfliktu. Jest wiele instytucji, w tym Policja, które w takich sytuacjach zawsze służą pomocą. Z funkcjonariuszami można skontaktować się na różne sposoby – dzwoniąc na numer alarmowy 112 w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, korzystając z aplikacji mobilnej „Alarm 112”, aplikacji „Moja Komenda” lub platformy „Policja e-usługi”. Osoby chcące uzyskać fachową poradę mogą skorzystać z Policyjnego Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie (tel. 800 120 226, czynny w dni robocze w godzinach 09:30-15:30) obsługiwanego przez policjantów z Biura Prewencji KGP lub zadzwonić na całodobowy numer Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (tel. 800 120 002).
Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z wymienionych wyżej form pomocy. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby!
Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie pozostawaj obojętny! Powiadom odpowiednie służby!
Napisz komentarz
Komentarze