Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Motocykliści lubią sobie zaszaleć w obszarze zabudowanym. Będzie ich to słono kosztowało

Prawie 60 proc. motocyklistów przekracza prędkość w obszarze zabudowanym. Pokazało to badanie przeprowadzone już po wprowadzeniu zaostrzonych przepisów. To nie są dobre statystyki, a przecież sezon na jednoślady dopiero przed nami.
Motocykliści lubią sobie zaszaleć w obszarze zabudowanym. Będzie ich to słono kosztowało

Autor: iStock

Po zmianie przepisów w 2022 roku łatwiej jest stracić prawo jazdy, a mandaty są znacznie wyższe. To jedna z przyczyn tego, że w ubiegłym roku policja odnotowała mniej wypadków drogowych i nałożyła na kierowców mniej mandatów, na których znacznie więcej zarobiła.

Zatrważające dane

Z badania Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wynika, że z motocyklistami nie jest u nas najlepiej. A sezon na jednoślady dopiero przed nami. 

Przypomnijmy, że kilka dni temu Komenda Miejska Policji w Kaliszu złapała motocyklistę, który w obszarze zabudowanym pędził aż 177 km/h! O tym szerzej pisaliśmy TUTAJ

„Zatrważające dane na temat tego, jak po polskich drogach poruszają się motocykliści, płyną z badania ich zachowań, które zamówiła Krajowa Rada BRD. Przeprowadzono je w ubiegłym roku (od 10 maja do 10 czerwca) na 45 odcinkach pomiarowych na terenie 3 województw: mazowieckiego, śląskiego i wielkopolskiego” – opisuje raport serwis brd24.pl.,

Sprawdzono prędkość, z jaką jeżdżą motocykliści. Badano to w 27 lokalizacjach, a 18 z nich znajdowało się w obszarze zabudowanym. Ten z kolei podzielono na ulice jednojezdniowe i dwujezdniowe w Warszawie, Płocku, Radomiu, Katowicach, Częstochowie, Tychach, Poznaniu, Kaliszu i w Koninie.

Większość przekracza prędkość

I co się okazało? Że aż 58,9 proc. motocyklistów przekracza prędkość w obszarze zabudowanym.

„Na ulicach jednojezdniowych odnotowano 59,3 proc. przekroczeń prędkości dopuszczalnej, a na ulicach dwujezdniowych 58,4 proc. W przypadku przekroczeń prędkości o ponad 10 km/h odsetek ten wyniósł 27,4 proc. dla ulic jednojezdniowych i 38,0 proc. dla ulic dwujezdniowych” – podaje serwis.

85 proc. zbadanych uczestników ruchu drogowego poruszających się ulicami jednojezdniowymi jechało z prędkością równą lub mniejszą niż 67 km/h. Taki sam odsetek na ulicach dwujezdniowych poruszał się z prędkością 97 km/h lub niższą.

Z kolei poza obszarem zabudowanym wykroczeń było mniej, bo 44,8 proc.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

S1964 16.03.2023 18:27
Tak napisane, jak by poza terenem zabudowanym byli aniołkami....

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 13°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 17 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: EwuśTreść komentarza: i tak dostają o wiele za dużo. Niech nie płaczą tylko płacą składki takie jak wszyscy pracujący. Rolnikom ciągle mało i mało. Ale jakie wypasione samochody i ciągniki mają to o tym cisza.Data dodania komentarza: 16.04.2025, 00:34Źródło komentarza: To nie żart. Tyle wynosi rekordowa emerytura rolnika w PolsceAutor komentarza: nauczycielTreść komentarza: Kto miał zarobić na tej wycince drzewa, ten i zarobił. Właściciel tartaku, czy inny "byznesmen"... A urzędnik zawsze znajdzie wytłumaczenie żeby kary nie zapłacić. A to że były stare, a to że spróchniałe. A to rosły za blisko drogi, a to stanowiły zagrożenie... Dla kogo? Trzeźwemu i jadącemu zgodnie z przepisami kierowcy nie przeszkadzały!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 21:55Źródło komentarza: Masowa wycinka drzew przy drodze wojewódzkiej. Co się dzieje?!Autor komentarza: StanisławTreść komentarza: Chory jest ten świat teraz. Przecież te drzewa rosły jeszcze przed II wojną światową i tymi drogami jeździły czołgi które są szersze niż TIRy i drzewa pomimo swej wówczas wątłej budowy przetrwały wojnę a jakiś głupio mądry w krawacie lekką ręką podpisał wycinkę tak wspaniałych drzew. A potem wszyscy się dziwią że są powodzie i huragany. No sorry ale ja czekam kiedy natura pokaże wyższość swojej siły nad głupotą ludzką.Data dodania komentarza: 15.04.2025, 20:40Źródło komentarza: Masowa wycinka drzew przy drodze wojewódzkiej. Co się dzieje?!Autor komentarza: ha ha haTreść komentarza: Minął prawie tydzień i... remont nadal trwaData dodania komentarza: 15.04.2025, 20:00Źródło komentarza: Koniec remontu! Nowa jezdnia, chodniki, parkingi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Koniec z brakiem pieniędzy! Nasza pożyczka hipoteczna dla firm i rolników to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje sukces każdemu przedsiębiorcy. Oszczędzisz wiele energii, czasu i osiągniesz, to o czym wszyscy marzą – realizację potrzeb Twojej firmy i niezależność finansową. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę. Już dzisiaj dołącz do firm i gospodarstw rolnych, które zrealizowały swoje marzenia. Sprawdź teraz! Czynniki wyróżniające naszą ofertę: 1. zabezpieczenie tylko na hipotece (wpis w dziale IV księgi wieczystej, tak jak w banku) 2. najniższy koszt umowy od 28% rocznie 3. najszybszy czas realizacji i wypłaty 4. pomoc w przygotowaniu dokumentów na każdym etapie współpracy 5. elastyczność oferty w zakresie warunków spłaty 6. jasne warunki umowy bez „gwiazdek i drobnego druku” 7. żadnych ukrytych kosztów 8. szeroki przedział kwotowy ( od 50.000 zł do 2.000.000 zł) Dodatkowe korzyści dla Państwa wynikające z podjętej współpracy: 1. Specjalizujemy się w procesach restrukturyzacji i oddłużaniu nieruchomości 2. Na życzenie klienta dokonujemy szybkiego zakupu nieruchomości 3. Na życzenie klienta pokryjemy koszt umowy notarialnej 4. Nie weryfikujemy Państwa baz w BIK, BIG, KRD, ERIF i innych 5. Akceptujemy/spłacamy zajęcia komornicze, hipoteki i prywatne zobowiązania 6. Wszyscy nasi klienci otrzymują bezpłatne konsultacje i pomoc prawną 7. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i z należytą starannością Nasze pożyczki hipoteczne oferujemy pod następujące zabezpieczenia: Grunty rolne, grunty komercyjne, działki deweloperskie, działki budowlane, lokale mieszkalne, domy mieszkalne, kamienice mieszkalne, biurowce, obiekty magazynowe, obiekty sportowe, obiekty uzdrowiskowe, hotele, motele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, zakłady usługowe oraz zakłady produkcyjne, pojazdy użytkowe i rolnicze posiadające dowód rejestracyjny. Kontakt: Tel. 577-873-616, email: [email protected] Więcej informacji na stronie: https://podhipoteke24.pl/