Stoisko przygotowane przez Wielkopolskę okazało się najładniejszym pod względem wizerunkowym, ale też oferowało najciekawszą, najbogatszą i najbardziej urozmaiconą ofertę turystyczną. Można było poznać walory samego województwa, ale też poszczególnych subregionów czy gospodarstw agroturystycznych. - Zwycięstwo w konkursie na najciekawsze stoisko jest ogromnym wyrazem uznania dla codziennej pracy i społecznych inicjatyw podejmowanych przez Lokalne Grupy Działania oraz gospodarstwa agroturystyczne. Bez ich udziału nie moglibyśmy zaprezentować turystycznego potencjału tkwiącego w wielkopolskiej wsi i jej mieszkańcach - powiedział Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.
Za przygotowanie wielkopolskiego stoiska odpowiadał Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich. Stoisko promocyjne miało powierzchnię 120m2, a przy jego aranżacji wykorzystano elementy z drewna i wikliny. Swoją ofertę przedstawiło 5 Lokalnych Grup Działania wraz z wybranymi gospodarstwami agroturystycznymi działającymi na ich obszarze. Odwiedzającym czas umilały lokalne kapele, LGD 7 Kraina Nocy i Dni i gospodarstwo agroturystyczne „Karczma Kaliska” wraz Izbą Historyczno-Regionalną.
Stoisko województwa wielkopolskiego przygotowało także pokazy i warsztaty wypiekania chleba, bułeczek i figurek chlebowych, robienia breloczków gipsowych z odciskiem palca, malowania toreb ekologicznych, warsztaty wyplatania koszyków z wikliny, pokazy malowania jaj gorącym woskiem, robienia baranków z masła dla dzieci, pokazy garncarskie oraz filetowania wędzonego pstrąga. Atrakcją, która wzbudziła bardzo duże zainteresowanie był pokaz powstawania „na żywo” rzeźby orła w locie w wykonaniu Pana Eugeniusza Tacika - rzeźbiarza z Binina. Krzysztof Grabowski przekazał ją w prezencie Marszałkowi Województwa Świętokrzyskiego podczas wieczornej Gali. Jednym z gości stoiska był Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego.
AW, UMWW
Napisz komentarz
Komentarze