Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Śnięte ryby w wodzie. Inspektorzy badają, co jest tego przyczyną

Coraz więcej sygnałów o śniętych rybach w wodzie dostają inspektorzy ochrony środowiska. Każdy taki przypadek jest badany przez WIOŚ, a w większości pomór ryb ma tę samą przyczynę.
Śnięte ryby w wodzie. Inspektorzy badają, co jest tego przyczyną

Autor: WIOŚ Poznań

W Zbiorniku Kowalskim, w jeziorze Błędno, w jez. Rogozińskim, na Kanale Obry – wszędzie tam przy brzegach akwenów znaleziono śnięte ryby w dużej ilości, a kolejne tego typu zgłoszenia są niestety tylko kwestią czasu. Co się dzieje w tych zbiornikach? 

W tym roku inspektoraty ochrony środowiska są wyjątkowo wyczulone na tego typu przypadki, by nie powtórzyły się sytuacje sprzed roku, kiedy to na Odrze doszło do masowych zatruć ryb. W przypadku wód wielkopolskich nie ma mowy o sztucznych substancjach trujących w wodzie. Przyczyna śmierci ryb jest inna. 

Wraz z nadejściem lata i wzrostem temperatury, w rzekach i zbiornikach coraz częściej występuje zjawisko przyduchy (znaczne obniżenie ilości tlenu rozpuszczalnego w wodzie). Zjawisku sprzyja również niski stan wód wywołany długotrwałą suszą. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu odnotowuje liczne przypadki wystąpienia śniętych ryb na terenie województwa wielkopolskiego. – informuje WIOŚ.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Polnische Wampiren 05.07.2023 21:38
Pewnie ktoś zaśpiewał kołysankę nad wodą

Karaś 05.07.2023 08:56
Cóż za ciekawa, niesamowita informacja. Ponowne odkrycie Ameryki?

Dzordż 05.07.2023 07:54
Informacja bardzo związana z Kaliszem i okolicami do tych miejsc jest około 200km. Warto by dopisać co się dzieje nad Bałtykiem

Kalisz 05.07.2023 05:36
Niech podejdą i wyłącza agregat

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 19°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama