Reklama
poniedziałek, 6 stycznia 2025 02:25
Reklama
Reklama
Reklama

Chirurgia szczękowa – czym zajmuje się ta specjalizacja?

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej to cały wachlarz różnego rodzaju usług, które mają na celu przyjście z pomocą pacjentom ze schorzeniami wychodzącymi poza zakres zwykłej stomatologii zachowawczej. Stomatolog zajmujący się tego rodzaju specjalizacją, to osoba nie tylko wykształcona w zakresie potocznie mówiąc dentystycznym, ale też posiadająca wiedzę w zakresie chirurgii ogólnej.
  • Źródło: artykuł sponsorowany

Chirurgia szczękowa – ogólnie o chirurgii stomatologicznej

Chirurgia szczękowa to nie tylko zabiegi w obrębie samej szczęki, ale także różnoraka pomoc w przypadku chorób błon śluzowych, a nawet twarzoczaszki. Trafiając do chirurga stomatologicznego, najczęściej każdy zabieg przeprowadzany będzie w znieczuleniu, gdyż jest to zazwyczaj leczenie inwazyjne i często prowadzące do dłuższej rekonwalescencji niż ma to miejsce w przypadku zwykłych zabiegów dentystycznych.

Chirurgia szczękowa Łódź i zabiegi z zakresu wychodzącego poza szczękę

Chirurg szczękowy to niekoniecznie zabiegi, które mają miejsce wyłącznie w obrębie szczęki, czyli żuchwy, zębów i przyzębia. Chirurgia stomatologiczna to także różnego rodzaju zabiegi, a nawet poważniejsze operacje różnego rodzaju schorzeń i zmian patologicznych w obrębie błon śluzowych, a nawet twarzoczaszki. Jeżeli chodzi o zabiegi na błonach służbowych, mowa tu głównie o różnego rodzaju chorobach, stanach zapalnych czy naroślach w jamie ustnej. Dosyć często chirurgia szczękowa Łódź to także usługi lekarskie, takie jak podcinanie wędzidełek warg lub języka. Stomatolog o wiedzy ogólnochirurgicznej jest także lekarzem, do którego wysyłani są pacjenci z problemem przetoki ustno-twarzowej. Jak więc widać chirurgia szczękowa Łódź, to wyjątkowo obszerna wbrew pozorom specjalizacja.

Chirurgia szczękowa w Łodzi i zabiegi z zakresu ekstrakcji i implantologii

Oczywiście chirurgia szczękowa Łódź to przede wszystkim różnego rodzaju ekstrakcje zębów, czyli mówiąc „ludzkim językiem” ich usuwanie. Jednak nie jest tu mowa o standardowym usuwaniu zęba zmienionego chorobowo, z dużymi ubytkami próchniczymi, którego nie da się już uratować. Skupiamy się tu na przypadkach, gdy jest on umiejscowiony w sposób taki, że zwykłe zabiegi stomatologii zachowawczej sobie z tym nie poradzą. Mowa tu najczęściej o zębach zbyt głęboko osadzonych w szczęce, potrzebie usunięcia korzeni z powodu ich chorób zapalnych, próchniczych lub nieprawidłowego wzrostu, a także niewyrżniętych ósemek. Oprócz tego chirurg stomatologiczny zajmuje się także wstawieniem implantów zębowych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
słabe opady śniegu

Temperatura: 1°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 998 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama