Reklama
poniedziałek, 21 kwietnia 2025 09:18
Reklama
Reklama
Reklama

Jakiego transportu chcemy?

Jakie są zalety, a jakie wady komunikacji na terenie Aglomaracji Kalisko-Ostrowskiej? Co należy zmienić, by ją usprawnić, podnieść komfort i bezpieczeństwo podróżujących? Każdy z nas może wypowiedzieć się na ten temat, wypełniając ankietę.  Jej wyniki zostaną wykorzystane przy późniejszych działaniach, w tym inwestycyjnych, mających poprawić jakość transportu.   
Jakiego transportu chcemy?

Badania i pomiary związane z opracowaniem publicznego „Studium zrównoważonego rozwoju transportu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej” przeprowadza Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Celem opracowania jest zbadanie obecnego systemu transportowego w miastach tworzących Aglomerację, a więc w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim i jego obszarze funkcjonalnym oraz określenie potrzeb inwestycyjnych na kolejne lata. - W ramach zadania przeprowadzane są badania ankietowe w miejscowościach należących do AKO. Od 4 maja ankieterzy pojawiają się na stacjach kolejowych, dworcach, w pobliżu przystanków autobusowych oraz miejscach często odwiedzanych, jak centra handlowe, kina, ośrodki sportu i rekreacji, targowiska, kluby i restauracje itp.  Badania prowadzane będą przez najbliższe dwa tygodnie. Każda z osób wykonująca badania na potrzeby projektu posiada stosowny identyfikator – informuje Iwona Cieślak z Biura Obsługi Inwestora i Partnera Społecznego Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

Jednocześnie w ramach projektu analizowany jest także system transportu publicznego. W tym celu została przygotowana specjalna ankieta, w której każdy mieszkaniec Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej może się wypowiedzieć, jak według niego obecnie funkcjonuje system transportowy w AKO oraz co można jeszcze poprawić. Ankietę można znaleźć TUTAJ - Jej wypełnienie pozwoli na określenie zachowań oraz potrzeb komunikacyjnych, a następnie podjęcie działań, w tym inwestycyjnych, mających na celu usprawnienie systemu zbiorowego transportu publicznego na obszarze Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej – dodaje Iwona Cieślak. 

Realizacja opracowania odbywa się w ramach projektu „Działając razem osiągniemy więcej – współpraca Jednostek Samorządu Terytorialnego dla Rozwoju Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013. 

RED, fot. arch.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 17°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 4 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Publikujecie mapę temperatur na głębokości 4000 m, piszecie że wody termalne występują na głębokości 2000m a odwiert będzie na 1700m +/- 15% . Gratuluję udanej inwestycji !Data dodania komentarza: 21.04.2025, 09:14Źródło komentarza: Głębokie odwierty w Kaliszu. „Trwa analiza zapytań”Autor komentarza: Strefa interesówTreść komentarza: Ale się Mosin rzucił.....Data dodania komentarza: 21.04.2025, 09:09Źródło komentarza: Kto płaci na partie polityczne? Wykaz nazwisk z KaliszaAutor komentarza: AleTreść komentarza: Bo chca tak jak kiedyś za Tuska kopać po tyłkach pracowników , i mówić że nie chcesz pracować na twoje miejsce jest stu innych. Chcą powrotu do tego co było . Ich boli podniesienie pensji minimalnej . Chcieli by żeby ludzie pracowali po 10 godz za 10 zł jak kiedyś. Chcą znów wyłudzać VAT. Jeśli ktoś chce być kopany po tyłku przez przedsiębiorców proszę bardzo niech głosuje na tęczowego Rafała. Ja nie zamierzam. Chcą mieć swój biznes i pracowników ? Niech płacą. To oni nas potrzebują. Bez pracowników nie mieli by nic. Więc trzeba odwrócić ten trend . Chcą żebyśmy u nich pracowali ? Niech płacą. Nie chcą? Pójdziemy gdzie indziej. Ich boli socjal bo dzięki temu wielu woli zostać w domu niz pracować za psie grosze u nich .Data dodania komentarza: 21.04.2025, 08:56Źródło komentarza: Kto płaci na partie polityczne? Wykaz nazwisk z KaliszaAutor komentarza: kamaTreść komentarza: przede wszystkim trzeba uwage skupić na psie co robi.A nie wzrok wpatrzony w telefon.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 07:55Źródło komentarza: Uważajcie na spacerach z psami! Znowu ktoś to robi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Koniec z brakiem pieniędzy! Nasza pożyczka hipoteczna dla firm i rolników to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje sukces każdemu przedsiębiorcy. Oszczędzisz wiele energii, czasu i osiągniesz, to o czym wszyscy marzą – realizację potrzeb Twojej firmy i niezależność finansową. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę. Już dzisiaj dołącz do firm i gospodarstw rolnych, które zrealizowały swoje marzenia. Sprawdź teraz! Czynniki wyróżniające naszą ofertę: 1. zabezpieczenie tylko na hipotece (wpis w dziale IV księgi wieczystej, tak jak w banku) 2. najniższy koszt umowy od 28% rocznie 3. najszybszy czas realizacji i wypłaty 4. pomoc w przygotowaniu dokumentów na każdym etapie współpracy 5. elastyczność oferty w zakresie warunków spłaty 6. jasne warunki umowy bez „gwiazdek i drobnego druku” 7. żadnych ukrytych kosztów 8. szeroki przedział kwotowy ( od 50.000 zł do 2.000.000 zł) Dodatkowe korzyści dla Państwa wynikające z podjętej współpracy: 1. Specjalizujemy się w procesach restrukturyzacji i oddłużaniu nieruchomości 2. Na życzenie klienta dokonujemy szybkiego zakupu nieruchomości 3. Na życzenie klienta pokryjemy koszt umowy notarialnej 4. Nie weryfikujemy Państwa baz w BIK, BIG, KRD, ERIF i innych 5. Akceptujemy/spłacamy zajęcia komornicze, hipoteki i prywatne zobowiązania 6. Wszyscy nasi klienci otrzymują bezpłatne konsultacje i pomoc prawną 7. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i z należytą starannością Nasze pożyczki hipoteczne oferujemy pod następujące zabezpieczenia: Grunty rolne, grunty komercyjne, działki deweloperskie, działki budowlane, lokale mieszkalne, domy mieszkalne, kamienice mieszkalne, biurowce, obiekty magazynowe, obiekty sportowe, obiekty uzdrowiskowe, hotele, motele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, zakłady usługowe oraz zakłady produkcyjne, pojazdy użytkowe i rolnicze posiadające dowód rejestracyjny. Kontakt: Tel. 577-873-616, email: [email protected] Więcej informacji na stronie: https://podhipoteke24.pl/