Naturalna choinka jest o wiele bardziej ekologiczna niż sztuczna, plastikowa ozdoba. Wycinając takie drzewko w lesie leśniczy nie niszczą przyrody, bo drzewa na choinki sadzone są w miejscach, sezonowych, odnawialnych plantacjach, w których drzewa te nie mogą dożyć większych rozmiarów, np. na pasach zieleni pod liniami energetycznymi.
Z kolei do produkcji sztucznych drzewek najczęściej używany jest polichlorek winylu, a wykonane z niego choinki po wyrzuceniu na wysypisko będą rozkładać się setki lat. Zatem choć sztuczne choinki wyglądają coraz ładniej i mogą służyć kilka sezonów, żywa choinka jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem! – informują LP.
W żywej choince cenimy nie tylko jej wygląd, ale i zapach. A kierując się zapachem, najlepiej wybrać świerk lub sosnę. Te dwa drzewa mają najintensywniejszy, żywiczny zapach. Na poniższej mapie widać punkty sprzedaży choinek, na razie jest ich 20, ale żywe drzewo będzie można kupić też w lokalnych leśnictwach, również na terenie Nadleśnictwa Kalisz. A ile kosztuje takie drzewko? Dużo mniej niż na rynku komercyjnym.
W Nadleśnictwie Taczanów pod Pleszewem za świerk o wysokości 1,60 m – 2,5 metra zapłacimy 50 złotych. A za naprawdę wielką choinkę do 5 metrów zapłacimy 150 zł.
Napisz komentarz
Komentarze