Głównym celem programu jest nie tylko zdobycie umiejętności praktycznych obrony przed napastnikiem, ale też podniesienie świadomości prawnej, zdobycie praktycznej wiedzy z dziedziny prawa, psychologii oraz pierwszej pomocy. Te wszystkie elementy mają dać kobietom poczucie bezpieczeństwa oraz nauczyć jak postępować w sytuacjach zagrożenia, bądź też w przypadku, kiedy staną się pokrzywdzonymi w wyniku przestępstwa lub poszkodowanymi w przypadku innych zdarzeń.
- Akcja ma przede wszystkim pomóc kobietom w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć, kobietom, które są poddane przemocy domowej. Poza tym chodzi także o sprawność fizyczną. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że covid-19 spowodował, że wszyscy siedzieliśmy w domu. Chodzi też o to, żeby promować zdrowie, wyjść na zewnątrz, poćwiczyć a jednocześnie przygotować się do zagrożeń – powiedział ppłk w st. sp dr inż. Mirosław Kuświk
Podczas zajęć panie nabywają podstawowe umiejętności z zakresu samoobrony oraz poznają jej prawne i psychologiczne aspekty, zapoznają się z zadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ćwiczą udzielanie pierwszej pomocy i poznają zagadnienia prewencji kryminalnej. Na zakończenie kursu każda z uczestniczek otrzymuje certyfikat. Wiek nie gra roli - zgłosić może się każda kobieta, zarówno ta młodsza jak i ta nieco starsza.
Zajęcia będą odbywały się od 30 stycznia do 28 marca. Aby się zapisać należy przyjść 30 stycznia o godzinie 19.00 na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w Uniwersytecie Kaliskim przy ul. Nowy Świat 4. Można zapisać się również telefonicznie - pod numerem telefonu 604 505 830.
Napisz komentarz
Komentarze