Bursztyn ustrzelił podium

Trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Wielkopolski LOK młodzików i juniorów młodszych w strzelectwie sportowym zajęli zawodnicy KSS LOK Bursztyn. Indywidualnie medale zdobyli Szymon Siuda i Kamil Chudzik.

Zmagania odbyły się 9 maja na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Pleszewie. Kaliszanie z KSS LOK Bursztyn rywalizowali w kilku konkurencjach, plasując się w ścisłej czołówce. – W klasyfikacji zespołowej reprezentanci Kalisza zajęli trzecie miejsce, za drużynami z Ostrzeszowa i Pleszewa, na co złożyły się bardzo dobre wyniki indywidualne – informuje Tomasz Kubasik z kaliskiego klubu.

Przedstawiciele ekipy z grodu nad Prosną zdominowali konkurencję Ppn20 + Psp20. Pierwsze miejsce zajął w niej Szymon Siuda (307 pkt), natomiast drugie Kamil Chudzik (269 pkt). W rywalizacji juniorek młodszych Kpn20 + Kps20 tuż za podium uplasowała się Julia Kubasik (357 pkt), wyprzedzając Katarzynę Nowak (350 pkt). W gronie młodziczek szósta była Wiktoria Macikowska (298 pkt), a siódma Daria Gorzelana (294 pkt).

Trenerem trzeciego w Wielkopolsce teamu jest Mieczysław Wiśniewski.