Reklama
poniedziałek, 21 kwietnia 2025 20:02
Reklama dotacje unijne dla firm
Reklama
Reklama

Koncert Muzyki Organowej w Chełmcach

Tym razem do Chełmc zawita kolejna już impreza z cyklu „Spotkania ze sztuką - Opatówek 2015”. W niedzielę, 17 maja w tamtejszym kościele pw. Narodzenia NMP publiczność wysłucha wyjątkowego koncertu, który wykonany zostanie na zabytkowych organach. Wstęp wolny.   
Koncert Muzyki Organowej w Chełmcach

Organy firmy Schlag und Söhne zostały translokowane tuż po II wojnie światowej z Bogaczowic Starych do Chełmc i stanowią przykład budownictwa organowego z Dolnego Śląska. Ze względu na swoje walory muzyczne organy w chełmieckim kościele oprócz zaszczytnej liturgicznej funkcji, mogą z powodzeniem pełnić rolę instrumentu koncertowego, w czym ogromną pomoc stanowił remont, który został ukończony w 2012 r.

Dzięki Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka" we współpracy z parafią rzymskokatolicką w Chełmcach instrument zabrzmi ponownie. W koncercie wystąpią młodzi artyści z Kalisza: Gabriela Wodiczko (sopran) oraz Łukasz Mosur (organy), jeden ze współautorów renowacji instrumentu.W programie utwory wokalne i organowe takich kompozytorów jak J.S. Bach, G.F. Haendel czy C. Debussy. Koncert poprowadzi Mateusz Walczak, prezes Fundacji i dyrektor cyklu "Spotkania ze sztuką - Opatówek 2015", który także opowie historię niezwykłego instrumentu.



Koncerty już w najbliższą niedzielę, 17 maja o godz. 17:30 w kościele pw. Narodzenia NMP w Chełmcach. Wstęp wolny.

MIK, fot. org.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 20°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 3 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: mTreść komentarza: Droga z ograniczeniem dnc do 3,5 tony. Śmiech na sali. To nie po to, by nie było korków, ale by był dojazd do wzgórz. I to dwupasmowy.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 18:18Źródło komentarza: „Zabudowa usługowa na osiedlu”. Tak rozbudowuje się ten terenAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Każda wpłata przekraczająca kwotę minimalnego wynagrodzenia za pracę-czyli 4666 zł.-musi znaleźć się w rejestrze wpłat komitetu. Na rzecz komitetu wyborczego Trzaskowskiego dokonano 221 wpłat (stan z 18 kwietnia), a na komitet wyborczy Nawrockiego 356 wpłat (stan z 04 kwietnia). Ze stron internetowych obu komitetów wyborczych wynika iż poparcie wśród przedsiębiorców mają obaj kandydaci i zarzut że tylko jednego kandydata wspierają przedsiębiorcy w określonym celu jest chybiony. Warto przy okazji także zobaczyć całą plejadę przedsiębiorców wspierających komitet wyborczy Dudy w 2020r.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 17:40Źródło komentarza: Kto płaci na partie polityczne? Wykaz nazwisk z KaliszaAutor komentarza: Czytelnik.Treść komentarza: Zamiast tego drewnianego podestu można by było wykonać chociaż drewnianą kładkę na rzece Swędrni przy wiadukcie Szlaku Bursztynowego gdzie przerywa ścieżkę rowerową i trzeba nadrabiać kilometry jadąc do ulicy Sportowej gdzie można się przeprawić przez tamtejszy most i cofać się z powrotem do Szlaku Bursztynowego. Ciekawe jak to ma zrobić osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim wydłużając bardzo swoją trasę.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 17:36Źródło komentarza: Ciężki sprzęt w Parku Przyjaźni. Drewniana konstrukcja już nad wodąAutor komentarza: MłodyTreść komentarza: Świat po wojnie - a Polska po 1989 roku została tak urządzona, żebyśmy byli niewolnikami w rękach przedsiębiorców, polityków i elit wykonujących tzw ,,wolne zawody" najczęściej z branży prawniczej i medycznej. Z niepokojem patrzę na to, że, oni mają takie olbrzymie pieniądze, powiązania z zagranicznym kapitałem, że obecnie obwarowują się u władzy w Polsce, aby nie dopuścić już nigdy do odbicia władzy z ich rąk, przez Prawicę albo Antysystemowców. Przyglądam się tej ,,elicie" już od czasów studiów i mogę śmiało napisać że od lat jest stały podział na burżujów (przedsiębiorcy, prawnicy, medycy, dyrektorzy, profesorowie akademiccy, nauczyciele), którzy w większości popierają PO, ewentualnie ich koalicjantów, oraz na ,,pospolity lud drugiej kategorii" (robotnicy, rzemieślnicy - ogólnie ludzie pracy fizycznej, rolnicy, bezrobotni, emeryci), którzy głosują na PiS, a od niedawna na Konfederacje.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 17:19Źródło komentarza: Kto płaci na partie polityczne? Wykaz nazwisk z Kalisza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama