Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nowa atrakcja w regionie. To prawdziwe UZDROWISKO

Wody geotermalne i stworzone na jej bazie liczne atrakcje od lat ściągają do Uniejowa tłumy turystów. Teraz jest jeszcze jeden dobry powód, by odwiedzić to miasteczko. Powstała tam wielka tężnia solankowa i pijalnia wody geotermalnej. Uniejów stał się prawdziwym uzdrowiskiem.

Autor: Uzdrowisko Uniejów

Uniejów w ostatnich dwóch dekadach stał się ważnym punktem na turystycznej mapie Polski. Tłumy turystów przyjeżdżają do tamtejszych Term Uniejowskich, zamku i licznych hoteli i obiektów SPA. W sąsiedztwie rzeki Warty i rozległych łąk powstała kolejna, duża inwestycja: tężnia solankowa i pijalnia wody geotermalnej. 

 Tężnię solankową w Uniejowie wzniesiono na terenie rozległych łąk, położonych w sąsiedztwie Kompleksu Boisk Piłkarskich im. W. Smolarka, kortów tenisowych i Zagrody Młynarskiej. Lokalizacja inwestycji mieści się w granicach strefy uzdrowiskowej „B”, a więc obszaru szczególnej ochrony przyrody. Uruchomienie w tym miejscu nowego obiektu, będącego lokalnym źródłem mikroklimatu o korzystnych parametrach prozdrowotnych, jest kamieniem milowym na drodze rozwoju jednego z najmłodszych polskich uzdrowisk i ważnym wydarzeniem w długoletniej historii miasta – informuje gmina Uniejów. 

Jak podkreśla burmistrz Uniejowa, Józef Kaczmarek, Uniejów jako najmłodsze w Polsce miasto uzdrowiskowe podąża śladem innych tego typu miast w Polsce, dlatego po budowie term przyszedł czas na lubiane i cenione w Polsce tężnie.

 Jodowa tężnia solankowa ma potwierdzone właściwości zdrowotne, wspiera górne drogi oddechowe, zapobiega alergiom, pomaga obniżyć ciśnienie i uzupełnić niedobory mikroelementów. 

 Mieszkańcy, turyści oraz kuracjusze będą mogli w otoczeniu obiektu wdychać dobroczynny jod. Stężenie tego pierwiastka w uniejowskiej solance ośmiokrotnie przekracza to, które jest w Morzu Bałtyckim. Tężnia będzie obiektem całorocznym, dającym możliwość obsługi wielu osób w jednym czasie. Teren inwestycji został zaaranżowany tak, żeby ułatwić gościom spędzanie wolnego czasu i rekreację – informuje uzdrowisko.

Wokół tężni powstały nowe ścieżki do spacerów i lokale gastronomiczne.  Inwestycja kosztowała blisko 22 miliony złotych. Większość tej kwoty pokryto z rządowego programu Polski Ład i z dofinansowania Samorządu Województwa Łódzkiego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1031 hPa
Wiatr: 10 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: wujTreść komentarza: No,skoro w policji jeszcze służą osoby w wieku 68 lat to rozumiem dlaczego wiele spraw się ślimaczy.Swoją drogą tego policjanta chciałbym na corocznych testach sprawnościowych zobaczyć.Jednak kreatywność jest dość pożądaną obecnie cechą,także na przestępczym rynku, i gdyby nie spostrzegawczość agenta nieruchomości właścicielka bez swej wiedzy (oraz zapłaty) pozbyłaby się mieszkania.Data dodania komentarza: 12.12.2024, 11:12Źródło komentarza: Udawał policjanta, potem kobietę. Nie do wiary, co próbował zrobić!Autor komentarza: .Treść komentarza: Ja prd.... Przecież ona nawet jakiś czas temu była odnowiona. Ludzie, co za kraj...Data dodania komentarza: 12.12.2024, 09:50Źródło komentarza: Była kładka, nie ma kładki. „Dzieci tędy chodziły do szkoły”Autor komentarza: PrawdaKaliskaTreść komentarza: Proszę się nie ośmieszać- z tego parku nic prawie nie zostało... sam zbiornik jest godny rekreacji i zarybienia ...Data dodania komentarza: 12.12.2024, 09:31Źródło komentarza: Kolejny etap rozwoju. Nowa inwestycja w strefie gospodarczejAutor komentarza: FANTreść komentarza: Manhattan działa dalej, tylko mają imprezy co półtora miesiące. Szukajcie informacji a nie piszecie klikbejty aby wasze reklamy na stronie zajeb*** jak najwięcej monitorów u waszych czytelników.Data dodania komentarza: 12.12.2024, 09:21Źródło komentarza: Zamyka się kolejna dyskoteka w regionie. „Ostatnia noc”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama