W poniedziałek Poczta Polska ogłosiła zmiany w zarządzie spółki. Kilka dni później nowy zarząd zapowiedział Plan Transformacji, który ma być odpowiedzią na fatalną sytuację spółki.
– Rewolucja cyfrowa oraz wynikające z niej zmiany w potrzebach klientów spowodowały, że spółka znalazła się na krawędzi. Dziś rozpoczęliśmy proces zmian, dzięki którym Poczta zostanie przekształcona w nowoczesną i zarabiającą na siebie firmę – powiedział Sebastian Mikosz, prezes Poczty Polskiej.
Nowy zarząd PP zapowiada program naprawczy pn. Poczta 1.0, który rozpisany jest na kilka etapów. Chodzi m.in. o poprawę jakości usług, modernizację usług IT Poczty, ale i „optymalizację zatrudnienia”.
– Poczta Polska musi zostać odbiurokratyzowana. Ogłoszony dziś Plan Dobrowolnych Odejść skierowany do pracowników administracji jest niezwykle hojny, a jego celem jest właściwe zabezpieczenie finansowe osób odchodzących. Pracownicy, którzy zdecydują się z niego skorzystać, otrzymają równowartość 12 pensji i będą mogli podjąć nową pracę już następnego dnia – dodał Sebastian Mikosz.
Jak informuje TVP Poznań Poczta chce się pozbyć 9000 pracowników, a w Wielkopolsce pracę w Poczcie Polskiej straci kilkaset osób. Plan Transformacji Poczty Polskiej zakłada też dostosowanie placówek pocztowych do potrzeb klientów. W małych miejscowościach oddalonych od większych ośrodków miejskich placówki będą przekształcane w Centrum Obsługi Obywatela, w którym będzie można odebrać przesyłkę, emeryturę, odebrać paszport czy inny dokument, kupić książki i zeszyty do szkoły. Największe placówki w miastach będą, poza funkcją pocztową, pełnić rolę placówki społeczno-kulturalnej, ale i komercyjnej galerii. Trwają już również prace nad nowym modelem placówki pocztowej dostosowanym do współczesnych realiów zarówno pod kątem układu, jak i wyposażenia czy asortymentu – informuje Poczta Polska.
Poczta Polska ma w całym kraju ponad 7600 placówek. Spółka posiada też sieć dobrze zlokalizowanych nieruchomości w centrach najważniejszych w Polsce miast.
Napisz komentarz
Komentarze