W sierpniu 2024 roku nowy zarząd Poczty Polskiej ogłosił swój Plan Transformacji, który miał być odpowiedzią na fatalną sytuację finansową firmy.
– Rewolucja cyfrowa oraz wynikające z niej zmiany w potrzebach klientów spowodowały, że spółka znalazła się na krawędzi. Dziś rozpoczęliśmy proces zmian, dzięki którym Poczta zostanie przekształcona w nowoczesną i zarabiającą na siebie firmę – mówił wówczas Sebastian Mikosz, prezes Poczty Polskiej.
Firma zapowiadała program naprawy, który miał m.in. poprawić jakość usług, modernizować dział IT Poczty, ale też redukować zatrudnienie, ale „tylko wśród chętnych”.
– Poczta Polska musi zostać odbiurokratyzowana. Ogłoszony Plan Dobrowolnych Odejść skierowany do pracowników administracji jest niezwykle hojny, a jego celem jest właściwe zabezpieczenie finansowe osób odchodzących. Pracownicy, którzy zdecydują się z niego skorzystać, otrzymają równowartość 12 pensji i będą mogli podjąć nową pracę już następnego dnia – zapowiadał Sebastian Mikosz.
Solidarność Pracowników Poczty Polskiej poinformowała wczoraj, że zarząd Poczty podjął nowe decyzje z początkiem roku.
- Poznaliśmy noworoczne postanowienie Zarządu Poczty Polskiej – informują związkowcy i przytaczają treść tego postanowienia:"Na podstawie art. 2 ust. 3 ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz. U. z 2024 r. poz. 61), zwanej dalej „ustawą”, zawiadamiamy o zamiarze przeprowadzenia w Poczcie Polskiej S.A. Programu Dobrowolnych Odejść oraz Grupowego zwolnienia w rozumieniu w/w ustawy (dalej Program)."
KLIKNIJ I PRZECZYTAJ: Zwolnienia w fabryce. „Taki prezent dostają od zakładu na Święta”
KLIKNIJ I PRZECZYTAJ: Calfrost Kalisz do wyburzenia? Deweloper stawia warunki
Pracę ma stracić około 8500 osób w tym kilkuset pracowników w Wielkopolsce. Jak informuje onet.pl Poczta Polska zapewnia, że w pierwszej kolejności spółka pożegna się z pracownikami, którzy chcą dobrowolnie odejść z pracy. Dopiero w drugiej kolejności, jeśli redukcja zatrudnienia nie będzie zadowalająca, będą zwolnienia grupowe w poszczególnych działach i regionach.
Plan Transformacji Poczty Polskiej zakłada też dostosowanie placówek pocztowych do potrzeb klientów. W małych miejscowościach oddalonych od większych ośrodków miejskich placówki będą przekształcane w Centrum Obsługi Obywatela, w którym będzie można odebrać przesyłkę, emeryturę, odebrać paszport czy inny dokument, kupić książki i zeszyty do szkoły. Największe placówki w miastach będą, poza funkcją pocztową, pełnić rolę placówki społeczno-kulturalnej, ale i komercyjnej galerii. Trwają już również prace nad nowym modelem placówki pocztowej dostosowanym do współczesnych realiów zarówno pod kątem układu, jak i wyposażenia czy asortymentu – informuje Poczta Polska.
Poczta Polska ma w całym kraju ponad 7600 placówek. Spółka posiada też sieć dobrze zlokalizowanych nieruchomości w centrach najważniejszych w Polsce miast.
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Nowy rok, nowe zarobki. Wiemy ile płacą i kogo szukają
Pogrzeb 10-letniego Maksia. Rodzice z nietypową prośbą
Jeszcze więcej tradycyjnych smaków! Kolejny taki punkt w Kaliszu
Ile lasu wytną pod drogę? Niektóre drzewa mają po 100 lat
REKLAMA NA FAKTACH KALISKICH
Skuteczność – to główna cecha każdej reklamy na Faktach Kaliskich i w mediach Telewizji Kalisz.
Co oferujemy? Przede wszystkich szerokie dotarcie do potencjalnego Twojego klienta i fachowe doradztwo w doborze nośnika reklamy i kreacji jej treści.
GARŚĆ STATYSTYK
Serwis regionalny faktykaliskie.info każdego miesiąca generuje około 2,2 miliona odsłon, a portal odwiedza 400 tysięcy użytkowników. Nasz czytelnik spędza na Faktach średnio 3:30 minuty po kliknięciu w serwis. Oznacza to, że treści są dla niego angażujące i wartościowe. W dzisiejszym pędzącym świecie 3 minuty na lekturę po jednorazowym kliknięciu, to naprawdę dużo.
Według najnowszych danych Krajowego Instytutu Mediów Telewizja Kalisz jest trzecią najpopularniejszą stacją lokalną w Wielkopolsce, plasuje się tuż za większymi stacjami z Poznania i aglomeracji poznańskiej.
SZEROKI WACHLARZ ODBIORCÓW
Dobieramy odpowiednie narzędzia do osiągania konkretnych celów. Równolegle do siebie rozwijamy różne kanały w socialmediach, by mieć najlepsze dotarcie do odbiorców w różnym wieku.
Kanał na TikToku Faktów ma już 30 tysięcy fanów. Tutaj mamy najmłodszych odbiorców.
Fanpage Faktów to grupa blisko 75 tysięcy obserwujących. Tu są głównie osoby w wieku średnim.
Telewizja Kalisz ma grupę blisko 50 tysięcy widzów (dane z KRRiTV). TV Kalisz skupia najstarszych odbiorców.
Dzięki temu, że wiemy gdzie są odbiorcy i w jakim wieku, naszym klientom możemy zaproponować najtrafniej skierowaną reklamę, by w optymalny sposób zrealizować budżet reklamowy.
RÓŻNE FORMY REKLAMY
Nie każdą branżę czy produkt powinno się reklamować w ten sam sposób. Klientom doradzamy, co wybrać, a jest w czym wybierać. Od klasycznego banera reklamowego na Faktach, przez artykuł sponsorowany czy spot w Telewizji Kalisz, po wideorolki na naszych socialmediach, w tym na Tik Toku czy live na Facebooku.
WYSOKA JAKOŚĆ TREŚCI
Wysoka jakości treści gwarantuje szerokie dotarcie do czytelnika. Sprawdza się to nie tylko w przypadku treści redakcyjnych, czego dowodem są statystyki z Google Analytics. To samo dotyczy reklamy. Redagowane przez nas artykuły sponsorowane osiągają bardzo dobre wyniki, porównywalne często z artykułami redakcyjnymi dotyczącymi spraw bieżących miasta czy regionu.
Kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy odsłon artykułu sponsorowanego to marzenie niejednego marketingowca. U nas realizujemy takie zasięgi dla naszych klientów. Kilka przykładów:
Nowy sklep spożywczy - 24 tys. odsłon
Nowa restauracja- 26 tys. odsłon
Nowa inwestycja – 18 tys. odsłon
Takie zasięgi gwarantują klientowi z jednej strony natychmiastowy skutek reklamowy, z drugiej, co równie ważne, dobre pozycjonowanie w przeglądarkach internetowych na długie miesiące od dnia publikacji artykułu. Wszystkie treści są u nas bowiem publikowane dożywotnio.
Zainteresowany reklamą? Dzwoń na numer 607 942 977, lub pisz na email: [email protected]
Napisz komentarz
Komentarze