Filmy przez wiele tygodni przygotowywali uczniowie II i III LO, Gimnazjum nr 7 i 10. Tylko jeden był w języku niemieckim. Pozostałe po angielsku.
- Tegoroczne filmy dotyczą przede wszystkim relacji międzyludzkich, relacji między rodzicami oraz ich wpływu na psychikę i zachowanie młodzieży. Twórcy chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na źródło problemów takich jak cyberprzemoc, narkomania, anoreksja czy bulimia. Poruszono także tematykę wierności małżeńskiej. Wiele problemów młodzieży i ich zachowań ma swoje źródło w rodzinie, która w dzisiejszych czasach często jest rozbita i niekompletna. Cieszy nas, iż młodzież ma odwagę mówić o swoich problemach, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc kamerą i językiem obcym – mówi Andrzej Goździewicz, nauczyciel z Zespołu Szkół nr 7 w Kaliszu, które jest organizatorem festiwalu.
W tym roku jurorzy przyznali dwie Złote Kamery dla filmów: Jenna (III L.O.) oraz Alteration (Gimn. 10). Wyróżnienia dla trzech filmów: Restart (III L.O.), Observed (Gimn. 7) oraz Nirgendwohin (Gimn. 7). Wyróżnienie indywidualne trafiło do Patrycji Michalak za swobodę w posługiwaniu się językiem niemieckim (film „Nirgendwohin).
Oprócz Złotych Kamer i Mozaik Festiwalowych uczestnicy tegorocznego Miejskiego Festiwalu Filmów Obcojęzycznych otrzymali dyplomy i płyty z filmami stworzonymi na tegoroczną edycje przeglądu, albumy „Polskie plenery filmowe”, płyty dvd z dobrymi filmami edukacyjnymi, książki o sztuce profesjonalnej fotografii, a także vouchery na kursy językowe na poziomie zaawansowanym.
Nagrodę Publiczności otrzymała grupa z Gimnazjum nr 7 za film w niemieckiej wersji językowej „Nirgendwohin”.
AW, Zespół Szkół nr 7
Napisz komentarz
Komentarze