Reklama
poniedziałek, 21 kwietnia 2025 20:23
Reklama
Reklama
Reklama

Kupią ławki i namioty dzięki konkursowi

Drewniane ławki pojawią się w parku w Opatówku oraz wokół stawów przy ul. Poniatowskiego. Zostaną zakupione w ramach konkursu „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw”. Z tego samego programu sołectwo Chełmce zakupi namioty, które będą wykorzystywane w czasie plenerowych imprez.   
Kupią ławki i namioty dzięki konkursowi

Konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski. W tym roku to jego trzecia odsłona. „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw” to szansa dla małych społeczności, które potrzebują niewielkiego dofinansowania inwestycji. Tak jest w przypadku projektów złożonych przez sołectwa z terenu gminy Opatówek.  - Pierwszy to zakup namiotów dla sołectwa Chełmce, które służyć będą lokalnej społeczności podczas imprez odbywających się na terenie gminy, jak również poza nią (dożynki gminne, festyny, festiwal smaków itp.) oraz pozwoli na organizację imprez plenerowych na terenie sołectwa. W drugim projekcie przewidziano wyposażenie parku i terenów wokół stawów przy ul. Poniatowskiego w Opatówku w elementy małej architektury - drewniane ławki. Zostaną one ustawione w pobliżu nowo zagospodarowanych stawów, w miejscu, które stanowi wizytówkę miejscowości oraz w alejkach zabytkowego parku – informuje Urząd Gminy w Opatówku.

 

Konkurs ma aktywizować małe społeczności i podnosić komfort życia na wsiach umożliwiając realizację inwestycji oraz przedsięwzięć społeczno-kulturalno-sportowych.

AW, zdjęcia UG w Opatówku


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 18°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 17 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: mTreść komentarza: Droga z ograniczeniem dnc do 3,5 tony. Śmiech na sali. To nie po to, by nie było korków, ale by był dojazd do wzgórz. I to dwupasmowy.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 18:18Źródło komentarza: „Zabudowa usługowa na osiedlu”. Tak rozbudowuje się ten terenAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Każda wpłata przekraczająca kwotę minimalnego wynagrodzenia za pracę-czyli 4666 zł.-musi znaleźć się w rejestrze wpłat komitetu. Na rzecz komitetu wyborczego Trzaskowskiego dokonano 221 wpłat (stan z 18 kwietnia), a na komitet wyborczy Nawrockiego 356 wpłat (stan z 04 kwietnia). Ze stron internetowych obu komitetów wyborczych wynika iż poparcie wśród przedsiębiorców mają obaj kandydaci i zarzut że tylko jednego kandydata wspierają przedsiębiorcy w określonym celu jest chybiony. Warto przy okazji także zobaczyć całą plejadę przedsiębiorców wspierających komitet wyborczy Dudy w 2020r.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 17:40Źródło komentarza: Kto płaci na partie polityczne? Wykaz nazwisk z KaliszaAutor komentarza: Czytelnik.Treść komentarza: Zamiast tego drewnianego podestu można by było wykonać chociaż drewnianą kładkę na rzece Swędrni przy wiadukcie Szlaku Bursztynowego gdzie przerywa ścieżkę rowerową i trzeba nadrabiać kilometry jadąc do ulicy Sportowej gdzie można się przeprawić przez tamtejszy most i cofać się z powrotem do Szlaku Bursztynowego. Ciekawe jak to ma zrobić osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim wydłużając bardzo swoją trasę.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 17:36Źródło komentarza: Ciężki sprzęt w Parku Przyjaźni. Drewniana konstrukcja już nad wodąAutor komentarza: MłodyTreść komentarza: Świat po wojnie - a Polska po 1989 roku została tak urządzona, żebyśmy byli niewolnikami w rękach przedsiębiorców, polityków i elit wykonujących tzw ,,wolne zawody" najczęściej z branży prawniczej i medycznej. Z niepokojem patrzę na to, że, oni mają takie olbrzymie pieniądze, powiązania z zagranicznym kapitałem, że obecnie obwarowują się u władzy w Polsce, aby nie dopuścić już nigdy do odbicia władzy z ich rąk, przez Prawicę albo Antysystemowców. Przyglądam się tej ,,elicie" już od czasów studiów i mogę śmiało napisać że od lat jest stały podział na burżujów (przedsiębiorcy, prawnicy, medycy, dyrektorzy, profesorowie akademiccy, nauczyciele), którzy w większości popierają PO, ewentualnie ich koalicjantów, oraz na ,,pospolity lud drugiej kategorii" (robotnicy, rzemieślnicy - ogólnie ludzie pracy fizycznej, rolnicy, bezrobotni, emeryci), którzy głosują na PiS, a od niedawna na Konfederacje.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 17:19Źródło komentarza: Kto płaci na partie polityczne? Wykaz nazwisk z Kalisza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama