Reklama
poniedziałek, 21 kwietnia 2025 18:54
Reklama
Reklama
Reklama

Pulsoksymetry dla strażaków

Pulsoksymetry, urządzenia do szybkiego odczytu puls oraz nasycenie krwi tlenem otrzymały Ochotnicze Straże Pożarne z południowej Wielkopolski. Zakup tych niezwykle prostych w obsłudze, ale pozwalających ratować życie urządzeń sfinansował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu.   
Pulsoksymetry dla strażaków

Sprzęt trafił do jednostek z powiatów kępińskiego, jarocińskiego, pleszewskiego, ostrzeszowskiego, ostrowskiego, krotoszyńskiego i kaliskiego. Urządzenia te są bardzo proste w obsłudze. Wystarczy założyć pulsoksymetr na palec wskazujący i po kilku sekundach odczytać pomiar częstotliwości pulsu oraz nasycenia tlenem krwi. - W sumie zakupiono kilkadziesiąt takich urządzeń. Dzięki nim można w szybki sposób ocenić stan poszkodowanych m.in. w wypadkach komunikacyjnych. W tym roku bardzo dużo różnego rodzaju  sprzętu trafiło już do wielkopolskich strażaków ochotników. Myślę, że jest to widoczne i jest to dobry czas dla strażaków – mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego, wiceprezes Zarządu Oddziału Woj. Związku OSP RP w Poznaniu.


Pulsoksymatry mają wspomagać strażaków w przypadkach, kiedy poszkodowany żyje, ale jego tętno jest niewyczuwalne tradycyjnymi metodami, jakimi posługują się strażacy. - Są to wysokiej klasy urządzenia, które pozwalają na około 6000 pomiarów. Ich zakup kosztował 40 tysięcy złotych – mówi Stanisław Piotrowski, dyrektor WORD w Kaliszu.


Zakup pulsoksymetrów sfinansował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu w ramach programu poprawy bezpieczeństwa na drogach.

AW, Szymon Wdowczyk


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 22°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 2 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: mTreść komentarza: Droga z ograniczeniem dnc do 3,5 tony. Śmiech na sali. To nie po to, by nie było korków, ale by był dojazd do wzgórz. I to dwupasmowy.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 18:18Źródło komentarza: „Zabudowa usługowa na osiedlu”. Tak rozbudowuje się ten terenAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Każda wpłata przekraczająca kwotę minimalnego wynagrodzenia za pracę-czyli 4666 zł.-musi znaleźć się w rejestrze wpłat komitetu. Na rzecz komitetu wyborczego Trzaskowskiego dokonano 221 wpłat (stan z 18 kwietnia), a na komitet wyborczy Nawrockiego 356 wpłat (stan z 04 kwietnia). Ze stron internetowych obu komitetów wyborczych wynika iż poparcie wśród przedsiębiorców mają obaj kandydaci i zarzut że tylko jednego kandydata wspierają przedsiębiorcy w określonym celu jest chybiony. Warto przy okazji także zobaczyć całą plejadę przedsiębiorców wspierających komitet wyborczy Dudy w 2020r.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 17:40Źródło komentarza: Kto płaci na partie polityczne? Wykaz nazwisk z KaliszaAutor komentarza: Czytelnik.Treść komentarza: Zamiast tego drewnianego podestu można by było wykonać chociaż drewnianą kładkę na rzece Swędrni przy wiadukcie Szlaku Bursztynowego gdzie przerywa ścieżkę rowerową i trzeba nadrabiać kilometry jadąc do ulicy Sportowej gdzie można się przeprawić przez tamtejszy most i cofać się z powrotem do Szlaku Bursztynowego. Ciekawe jak to ma zrobić osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim wydłużając bardzo swoją trasę.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 17:36Źródło komentarza: Ciężki sprzęt w Parku Przyjaźni. Drewniana konstrukcja już nad wodąAutor komentarza: MłodyTreść komentarza: Świat po wojnie - a Polska po 1989 roku została tak urządzona, żebyśmy byli niewolnikami w rękach przedsiębiorców, polityków i elit wykonujących tzw ,,wolne zawody" najczęściej z branży prawniczej i medycznej. Z niepokojem patrzę na to, że, oni mają takie olbrzymie pieniądze, powiązania z zagranicznym kapitałem, że obecnie obwarowują się u władzy w Polsce, aby nie dopuścić już nigdy do odbicia władzy z ich rąk, przez Prawicę albo Antysystemowców. Przyglądam się tej ,,elicie" już od czasów studiów i mogę śmiało napisać że od lat jest stały podział na burżujów (przedsiębiorcy, prawnicy, medycy, dyrektorzy, profesorowie akademiccy, nauczyciele), którzy w większości popierają PO, ewentualnie ich koalicjantów, oraz na ,,pospolity lud drugiej kategorii" (robotnicy, rzemieślnicy - ogólnie ludzie pracy fizycznej, rolnicy, bezrobotni, emeryci), którzy głosują na PiS, a od niedawna na Konfederacje.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 17:19Źródło komentarza: Kto płaci na partie polityczne? Wykaz nazwisk z Kalisza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama