Sukcesy siatkarskiej Akademii

Awans drużyny chłopców do finału mistrzostw Wielkopolski w minisiatkówce oraz udany występ dziewcząt w licznie obsadzonym turnieju Enea Cup. To spore sukcesy Kaliskiej Akademii Siatkówki zanotowane w ostatni weekend.

Osiągnięcie chłopców, którzy awansowali do finału wojewódzkiego turnieju Kinder+Sport, czyli mistrzostw Wielkopolski w minisiatkówce, ma wymiar historyczny. Jest to bowiem wydarzenie, o które podopieczni Kaliskiej Akademii Siatkówki nigdy wcześniej się nie pokusili. Tym razem spisali się znakomicie i w turnieju półfinałowym, który rozegrano w hali Zespołu Szkół nr 10 w Kaliszu, zajęli w kategorii "dwójek" czwarte miejsce, premiowane awansem do ścisłego finału. – Chłopcy przegrali tylko jeden mecz w tym turnieju i to ze zwycięzcą całych zmagań. Odnieśli więc duży sukces – cieszy się trener i założyciel KAS, Andrzej Płócienniczak. Drużyna z Kalisza zagrała w składzie Paweł Nawrocki, Cyprian Pawlak i Julian Chenczke. Finał rozgrywek, w którym weźmie udział, odbędzie się w dniach 7-8 maja.

Coraz lepiej poczynają też sobie dziewczęta trenujące w siatkarskiej akademii. W ten sam weekend, w który ich koledzy wywalczyli cenny awans, rywalizowały one z powodzeniem w silnie obsadzonym turnieju Enea Cup w Poznaniu, gdzie grano w kategorii dwójek i trójek, a organizatorem zmagań był Energetyk Poznań. Na 42 ekipy startujące w „dwójkach” wysokie lokaty zajęły Aleksandra Farbicka i Natalia Maciejewska (16. miejsce), Oliwia  Nastawska i Gabriela Stańczyk (18. miejsce) oraz Karolina Nadera i Barbara Liskowska (23. miejsce). W „trójkach” na szesnastej pozycji uplasowały się Oliwia Kotkowska, Aleksandra Mrozińska i Oliwia Kelner.