Wyjazd z pełną pulą. Prosna wygrała w Zbiersku

Piłkarze Prosny rzadko ostatnio wygrywają na wyjeździe, ale wyjątki od reguły też się zdarzają. Kaliszanie doświadczyli tego w niedzielę, pokonując w Zbiersku tamtejszy CKS 2:1.

Dla Prosny to dziesiąte zwycięstwo w sezonie, ale dopiero trzecie odniesione w meczu wyjazdowym. Spotkania poza Kaliszem są w tych rozgrywkach dla biało-amarantowych zmorą, choć w niedzielę udowodnili, że wcale być nie muszą. Podopieczni Mateusza Żółtka nie mieli łatwego zadania, bo mierzyli się z zespołem, do którego tracili dwa punkty. Ale już po pierwszej połowie przybliżyli się do wygranej. Wynik otworzył w 7. minucie Tomasz Malinowski, a tuż przed przerwą celną główką po dośrodkowaniu Mateusza Jarczewskiego popisał się Wojciech Żarnecki. Dwie zdobyte bramki pozwoliły kaliszanom kontrolować mecz w drugiej połowie i tylko moment dekoncentracji w końcówce sprawił, że gospodarze zapisali na swoje konto gola kontaktowego. Okazji z rzutu karnego nie zmarnował w 88. minucie Dawid Kubiak.

Kaliski zespół awansował na piąte miejsce w tabeli grupy 1 A-klasy. Strata do miejsc dających awans jest dość spora (dziewięć punktów), ale ekipa trenera Żółtka nie składa broni i do końca będzie walczyła o jak najwyższą lokatę. W najbliższą niedzielę na boisku przy ulicy Łódzkiej podejmie Czarnych Wierzbno (godz. 11:00).

***

CKS Zbiersk – Prosna Kalisz 1:2 (0:2)
Bramki:
0:1 Tomasz Malinowski 7. min, 0:2 Wojciech Żarnecki 45+1. min, 1:2 Dawid Kubiak 88. min (karny).
Żółte kartki: Kubiak, Konieczny (Zbiersk) oraz Machlański, Kliber (Prosna).
Prosna: Dwornik – Sipka, D. Garifow, Kliber, Dobroszczyk, Gieszczyński, Jarczewski, Różański (72. Ignaszak), Malinowski (81. Machlański), Balcerzak (87. Białożyk), Żarnecki (67. Płotek).