Strefy kibica w Kaliszu nie będzie ze względu na koszty, które zdecydowanie przewyższały zabezpieczony na ten cel budżet. Licencja kosztuje blisko 250 tys., podczas gdy pula, jaką zabezpieczyła Rada Miejska wynosi 185 tys. złotych. Ostatecznie mecz otwarcia, rozgrywki naszej reprezentacji i mecz finałowy obejrzymy wspólnie pod gołym niebem, tyle że w ramach sportowego kina letniego. Wszystko przy współpracy z dwiema firmami. Jedna odpowiada za stronę techniczną, druga za organizację imprezy, w tym wyświetlanie historycznych meczów naszej reprezentacji, jak i tegorocznych rozgrywek. - W formie imprezy masowej mamy zapewnienie na 5 takich przekazów. Chyba, że reprezentacja Polski wyjdzie z grupy, na co bardzo liczymy. Bez zwiększania środków, w tych samych pieniądzach, będziemy organizować kolejne imprezy masowe dotyczące meczów Polaków – tłumaczy Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza.
A jak zapowiadają władze miasta sportowe kino letnie to nie tylko wspólne oglądanie zmagań piłkarskich. Pierwsze atrakcje już w najbliższy piątek, 10 czerwca podczas meczu otwarcia. - Przed samym meczem będą toczyć się rozgrywki minifutbolu dla najmłodszych. Na al. Wolności powstanie specjalne małe boisko – dodaje Piotr Kościelny, wiceprezydent Kalisza.
Natomiast w niedzielę, 12 czerwca przed pierwszym meczem reprezentacji Polski odbędzie się festyn rodzinny z dmuchańcami dla dzieci i dorosłych. 16 czerwca, przed meczem z Niemcami czeka nas pokaz jazdy na deskorolkach, a 21 czerwca - zanim Polska zagra w ostatnim meczu grupowym - w ramach sportowego kina letniego odbędą się kolejne rozgrywki dla dzieci.
10 lipca, przed meczem finałowym, odbędzie się występ zespołu redakcyjnego „Dwa cylindry” z udziałem redaktora Macieja Zientarskiego. W każdym z tych dni Aleja Wolności - od przejścia dla pieszych przy Złotym Rogu do gmachu sądu – będzie wyłączona z ruchu.
ESA, fot, autor
Napisz komentarz
Komentarze