Na europejskim szczycie. Dawid Czubak ze złotem!

Dawid Czubak został mistrzem Europy juniorów w wyścigu punktowym! Tytuł wywalczył podczas czwartkowego startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym. To trzeci krążek zawodnika KTK Kalisz w imprezie odbywającej się we włoskim Montichiari.

W najważniejszej w sezonie, obok mistrzostw świata, torowej imprezie dla młodzieżowców reprezentant Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego spisuje się rewelacyjnie. Każdy dzień zmagań kończy na podium. We wtorek i środę stawał na jego drugim stopniu, natomiast w czwartek wdrapał się na sam szczyt, w znakomitym stylu sięgając po złoto i tytuł mistrza Europy juniorów w wyścigu punktowym. Podopieczny klubowego trenera Piotra Zaradnego pojechał kapitalnie pod względem taktycznym. Już po pierwszych finiszach zgromadził 18 punktów, a potem nadrobił jedno okrążenie, wygrywając przy okazji pięć z dziesięciu lotnych finiszów. Łącznie uzyskał 49 punktów, wyprzedzając zdecydowanie, o 13 oczek, drugiego w klasyfikacji Włocha Matteo Donegę. – Chociaż nie komentowałem decyzji startu naszego kolarza w wyścigu punktowym, od początku wierzyłem w sukces i tak się stało – oznajmia trener Zaradny.

Tytuł mistrza Starego Kontynentu kolarz KTK zdobył też przed rokiem, tyle że w omnium. Tym razem w kolarskim wieloboju fantastycznie radzi sobie jego kolega z ekipy z Wału Matejki, Szymon Krawczyk. Na półmetku rywalizacji zajmuje on pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. W czwartek zawodnik kaliskiego teamu wygrał scratch i wyścig eliminacyjny. Ponadto był drugi w wyścigu na 3000 m na dochodzenie. Jeżeli w kolejnych trzech konkurencjach obroni pierwszą lokatę, to powtórzy sukces Dawida Czubaka sprzed roku.