Wiosłowała w europejskim gronie

Magdalena Sochocka z KTW Kalisz reprezentowała biało-czerwone barwy podczas międzynarodowych regat wioślarskich Coupe de la Jeunesse 2016.

Impreza, która odbyła się na torze regatowym Malta w Poznaniu, przyciągnęła na start młode talenty wioślarskie z kilkunastu europejskich krajów. Ideą Pucharu Młodzieży jest przede wszystkim umożliwienie dobrze rokującym zawodniczkom i zawodnikom, którzy nie ukończyli 18 lat, rywalizacji w międzynarodowym gronie na klasycznym dystansie 2000 metrów. Polska uczestniczy w tych zmaganiach od dziewięciu lat, a w tym roku szansę skonfrontowania swoich umiejętności z rywalkami z innych państw otrzymała m.in. Magdalena Sochocka z Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Utalentowana wioślarka z miasta nad Prosną popłynęła w dwójce podwójnej, wraz z Aleksandrą Manikowską, wychowanką KTW, a obecnie zawodniczką KW 04 Poznań. Biało-czerwone wygrały jeden z biegów eliminacyjnych, a następnie w dwóch seriach finałowych zajmowały piąte lokaty. Po męskiej czwórce podwójnej były najlepiej punktującą polską osadą w tych zawodach.

W klasyfikacji drużynowej na pierwszym miejscu uplasowali się reprezentanci Wielkiej Brytanii. Polska zajęła dziewiątą lokatę.