Prosna wypunktowana przez WKS (FOTO)

Kubeł zimnej wody na głowy piłkarzy Prosny wylali w niedzielę zawodnicy WKS-u Witaszyce. Kaliszanom nie pomogła przewaga w posiadaniu piłki, bo goście byli skuteczni do bólu i wykorzystali niemal każdy błąd, zwyciężając aż 5:1.

Przed meczem nastroje w kaliskiej ekipie były bojowe i optymistyczne, co było uzasadnione chociażby faktem, że do drugiego w sezonie spotkania przystąpiła ona wzmocniona Grzegorzem Dziubkiem i Mikołajem Sołtysiakiem. Trzy punkty były zatem realnym celem. Gospodarze szybko jednak zweryfikowali swoje plany, bo już po niespełna dwóch kwadransach rywale z Witaszyc prowadzili 2:0. Adama Dwornika pokonali Remigiusz Korzeniewski i Patryk Wegner. Miejscowi musieli więc gonić wynik i z takim też nastawieniem wyszli na drugą połowę. Niestety za błędy w defensywie srogo zapłacili. Najpierw, w ciągu zaledwie 60 sekund, dwie kontry wyprowadzone przez Korzeniewskiego sfinalizował Miłosz Kowalski, a w 67. minucie ten sam zawodnik skompletował klasycznego hat-tricka, kierując futbolówkę do pustej bramki.

Prosna częściej utrzymywała się przy piłce i miała swoje okazje, jednak ze skutecznością była na bakier. Usilne dążenia do odwrócenia losów rywalizacji w niewielkiej części zostały nagrodzone w 90. minucie, gdy honorowego gola dla kaliszan zdobył Michał Balcerzak, wykorzystując „jedenastkę” po faulu Mateusza Trybka na Adrianie Janiku. Niewiele nawet brakowało, by goście opuszczali Kalisz w jeszcze lepszych humorach, bo groźnych kontrataków wyprowadzili co niemiara. Nie zawsze jednak trafiali w światło bramki, ale przede wszystkim w kilku sytuacjach sam na sam świetnie zachował się Adam Dwornik, broniąc uderzenia przeciwników.

Niedzielne spotkanie chyba bardziej należy traktować jako wypadek przy pracy niż początek złej serii, bo kaliszanie, mimo jednoznacznego wyniku, wcale nie byli gorsi od oponentów. Pamiętać również trzeba, że aspiracje kaliskiej drużyny sięgają przecież najwyższych w rozgrywkach celów, a w inauguracyjnym pojedynku udowodniła ona, że potrafi grać skutecznie. Szansę na rehabilitację zespół trenera Mateusza Żółtka będzie miał w najbliższą niedzielę, gdy zmierzy się na wyjeździe z Gromem Golina.

***

Prosna Kalisz – WKS Witaszyce 1:5 (0:2)
Bramki:
0:1 Remigiusz Korzeniewski 25. min, 0:2 Patryk Wegner 28. min, 0:3 Miłosz Kowalski 54. min, 0:4 Miłosz Kowalski 55. min, 0:5 Miłosz Kowalski 67. min, 1:5 Michał Balcerzak 90+1. min (karny).
Żółte kartki: Płotek (Prosna) oraz M. Trybek (WKS).
Prosna: Dwornik – Sołtysiak (59. Żarnecki), D. Garifow, Lubka (63. Janik), Owczarek – Płotek, Jarczewski (72. Ignaszak), Balcerzak, A. Garifow (63. Gieszczyński) – Dziubek, Czajczyński.
WKS: Jacek – Wronek (83. Żarczyński), Wegner, Pluciński, F. Trybek, M. Trybek, Wojtysiak, Gościniak, Jankowski (80. Wawrzyniak), Korzeniewski, Kowalski.