Reklama
Reklama dotacje dla firm
Reklama
Reklama

Co z tą rewitalizacją? Powstaje mapa tożsamości Kalisza

Kolejne konsultacje, spotkania, mapy i wizualizacje w ramach rewitalizacji. Wczoraj na Śródmieściu po raz kolejny kaliszanie mogli wypowiedzieć się na temat własnej wizji odnowionego Rynku i przyległych ulic. Konsultacje nie przebiegały jednak gładko, bo ci którzy pytali kaliszan o zdanie, dość słabo, mówiąc delikatnie, orientowali się w sprawach miasta, nawet nie wiedzieli gdzie znajdują się wymieniane przez ludzi ulice. Sami kaliszanie wydają się znudzeni rozmowami, czekają na konkrety.
Co z tą rewitalizacją? Powstaje mapa tożsamości Kalisza

W czwartkowe popołudnie po raz kolejny odbyły się konsultacje społeczne dotyczące rewitalizacji śródmieścia Kalisza. Na deptaku i plantach, z mieszkańcami spotkali się przedstawiciele warszawskiej Fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” oraz toruńskiej „Pracowni Zrównoważonego Rozwoju”. Wspomniane organizacje rozpoczęły tworzenie mapy tożsamości Kalisza na podstawie informacji zdobytych poprzez rozmowy z mieszkańcami. - Będziemy prowadzić takie punkty konsultacyjne, w których każdy mieszkaniec może przyjść, wypowiedzieć się na temat tego, jakie jego zdaniem są miejsca, które szczególnie wymagają rewitalizacji i jakie zmiany są najbardziej pożądane - mówi Jan Mencwel z Fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. - Punkty będą zlokalizowane przez najbliższe dni w przestrzeni miejskiej Kalisza, przede wszystkim w śródmieściu czy na Starym Mieście. Dostępna będzie duża mapa, na której każdy może zaznaczyć takie punkty i opisać, co jego zdaniem trzeba zrobić, żeby mieszkańcy Kalisza chętniej spędzali czas w Śródmieściu. Te wszystkie propozycje i uwagi będą przekazane do Urzędu Miasta i będą brane pod uwagę przy kształtowaniu programu rewitalizacji.

Organizatorzy konsultacji o zdanie pytali przypadkowych przechodniów. Na spotkanie nikt bowiem nie przyszedł

Osoby, które wzięły udział w czwartkowych konsultacjach, wskazywały na potrzebę ożywienia deptaka, ponure podwórka i brak miejsc do zabaw dla dzieci. - Jeżeli chodzi nawet o park, jest w sumie jeden plac zabaw na tylu mieszkańców. Wiadomo, jak ktoś pójdzie o 8-9 rano to jeszcze jest miejsce, żeby się pobawić, ale później już niekoniecznie – mówi jedna z przybyłych na spotkanie kobiet.

Na deptaku rozmowy z mieszkańcami prowadzili przedstawiciele Fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, a na plantach toruńskiej „Pracowni Zrównoważonego Rozwoju”. - Rozmawiamy z ludźmi i z mieszkańcami Kalisza po to, aby dowiedzieć się, jakie kłopoty, w których miejscach, w jakich obszarach są najistotniejsze. Wszystko po to, by na podstawie diagnozy , którą przygotujemy razem z warszawską „Stocznią” odpowiedzieć sobie na pytanie : co w Kaliszu powinno się zdarzyć, żeby to miasto ożyło – informuje Krzysztof Ślebioda z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju.

Sęk w tym, że zainteresowanie konsultacjami ze strony mieszkańców jest znikome. W czwartkowych rozmowach wzięli udział przypadkowi kaliszanie, którzy akurat przechodzili deptakiem i plantami. Ponieważ prowadzący konsultacje nie byli z Kalisza, mieli problem z odnajdywaniem ulic na mapie. Kaliscy urzędnicy jedynie pomogli rozłożyć punkty konsultacyjne.

Takie uwagi będzie można przyczepiać na mapie, która przez kilka dni bedzie "krążyć" po mieście

Kolejne konsultacje odbędą się już 4 października, w godzinach 14-17 przy ul. Ciasnej 16, przed Gimnazjum nr 2. Wpisują się one w Gminny Program Rewitalizacji miasta Kalisza. W połowie listopada br. odbędzie się debata, kończąca proces badania obszaru zdegradowanego. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane wyniki badań oraz wskazane zostaną kierunki zmian dla śródmieścia Kalisza. Na razie nie wiadomo, kiedy ruszą prace związane z rewitalizacją i w jaki sposób będą finansowane.

TD, fot. autor


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 21°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Koniec z brakiem pieniędzy! Nasza pożyczka hipoteczna dla firm i rolników to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje sukces każdemu przedsiębiorcy. Oszczędzisz wiele energii, czasu i osiągniesz, to o czym wszyscy marzą – realizację potrzeb Twojej firmy i niezależność finansową. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę. Już dzisiaj dołącz do firm i gospodarstw rolnych, które zrealizowały swoje marzenia. Sprawdź teraz! Czynniki wyróżniające naszą ofertę: 1. zabezpieczenie tylko na hipotece (wpis w dziale IV księgi wieczystej, tak jak w banku) 2. najniższy koszt umowy od 28% rocznie 3. najszybszy czas realizacji i wypłaty 4. pomoc w przygotowaniu dokumentów na każdym etapie współpracy 5. elastyczność oferty w zakresie warunków spłaty 6. jasne warunki umowy bez „gwiazdek i drobnego druku” 7. żadnych ukrytych kosztów 8. szeroki przedział kwotowy ( od 50.000 zł do 2.000.000 zł) Dodatkowe korzyści dla Państwa wynikające z podjętej współpracy: 1. Specjalizujemy się w procesach restrukturyzacji i oddłużaniu nieruchomości 2. Na życzenie klienta dokonujemy szybkiego zakupu nieruchomości 3. Na życzenie klienta pokryjemy koszt umowy notarialnej 4. Nie weryfikujemy Państwa baz w BIK, BIG, KRD, ERIF i innych 5. Akceptujemy/spłacamy zajęcia komornicze, hipoteki i prywatne zobowiązania 6. Wszyscy nasi klienci otrzymują bezpłatne konsultacje i pomoc prawną 7. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i z należytą starannością Nasze pożyczki hipoteczne oferujemy pod następujące zabezpieczenia: Grunty rolne, grunty komercyjne, działki deweloperskie, działki budowlane, lokale mieszkalne, domy mieszkalne, kamienice mieszkalne, biurowce, obiekty magazynowe, obiekty sportowe, obiekty uzdrowiskowe, hotele, motele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, zakłady usługowe oraz zakłady produkcyjne, pojazdy użytkowe i rolnicze posiadające dowód rejestracyjny. Kontakt: Tel. 577-873-616, email: [email protected] Więcej informacji na stronie: https://podhipoteke24.pl/