Spalskie fatum trwa

Siatkarzom MKS-u znów nie udało się ugrać w Spale choćby seta. Sobotnia porażka była ich pierwszą przegraną od prawie miesiąca.

Dobra passa zawsze ma swój koniec, a w przypadku podopiecznych Mariusza Pieczonki i Wojciecha Pytlarza, jej kres nastąpił w sobotę w Spale. Po trzech kolejnych triumfach tym razem kaliszanie musieli obejść się smakiem. W pojedynku z młodzieżowymi reprezentantami Polski nawiązali równą walkę tylko w drugim secie, przegranym ostatecznie na przewagi. W dwóch pozostałych gospodarze wygrali pewnie – do 20 i 15. W ten sposób zachowane zostało status quo z poprzedniego sezonu, w którym to ekipa znad Prosny, w wyjazdowej rywalizacji zarówno z drugim, jak i trzecim zespołem SMS, przegrywała w trzech odsłonach.

Mimo porażki MKS nadal zajmuje szóste miejsce w tabeli grupy 3 drugiej ligi. W najbliższą sobotę podejmie Bzurę Ozorków, która plasuje się tuż przed kaliską drużyną.

(mso)

***

Wyniki 9. kolejki II ligi gr. 3 siatkarzy
ULKS MOSiR Sieradz – LKPS Borowno 1:3 (23:25, 25:22, 17:25, 28:30)
SMS PZPS II Spała – MKS Calisia Kalisz 3:0 (25:20, 26:24, 25:15)
MKS Bzura Ozorków – UKS Mickiewicz Kluczbork 1:3 (20:25, 25:22, 17:25, 18:25)
AZS Uniwersytet Łódzki – LKS Czarni Wirex Rząśnia 1:3 (23:25, 25:22, 20:25, 16:25)
Caro Team Opoczno – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3 (21:25, 17:25, 18:25)